Miłość i aspiryna

Wydawnictwo: Lucky
Margita

Małgorzata Kursa jak zawsze wciąga nas w życie swoich bohaterów aż… do rana. Marta: filigranowa brunetka, lubiana, towarzyska, chętnie pomagająca innym, szlachetna, dobra, podkochuje się w Michale, sądzi jednak, że on nie jest nią w ogóle zainteresowany. Michał: wysoki przystojniak, stracony dla świata, bo od zawsze kocha się w Marcie. Mieszkają po sąsiedzku, znają się od dzieciństwa, razem...

Małgorzata Kursa jak zawsze wciąga nas w życie swoich bohaterów aż… do rana.

Mieszkają po sąsiedzku, znają się od dzieciństwa, razem chodzili do podstawówki i liceum, przyjaźnili się i skrycie w sobie podkochiwali, nigdy nie wyznając uczuć.

Po latach trafiają na siebie przypadkiem, kiedy Marta wpada pod jego samochód. Szybko wraca dawna zażyłość i okazuje się, że Michał wciąż jest zdeterminowany, żeby ją zdobyć. Marta jednak boi się zranienia i kolejnego zawodu.

Jak potoczą się losy dwójki przyjaciół?

Czy wreszcie wyznają sobie miłość i co z tego wyniknie?

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl

Agacha | 2017-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 marca 2017

Zacznijmy od zalet: optymistyczna opowieść o miłości, którą szybko się czyta. A wady? Przede wszystkim objętość książki. Przez ponad 500 stron autorka opisuje miłość Marty i Michała. Ile można? Tym bardziej, że poza kilkoma ciekawszymi zwrotami akcji, właściwie nic wielkiego się nie dzieje. Jak dla mnie opowieść na najwyżej 200 stron.
Poza tym cała historia kręci się wokół niemal idealnej i uwielbianej przez wszystkich Tusi. Momentami może zemdlić. Do przeczytania i zapomnienia.

gosia123 | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Fajna ta Tuśka tylko jak dla mnie trochę przełodzona,a jak powszechnie wiadomo od nadmiaru cukru może zemdlić. Marta jest zwariowana,opiekuńcza i idealna taki doktor Judym w spódnicy,a przecież wszyscy wiemy,że całego świata nie da się zbawić i całe zło nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Generalnie książkę czyta się dobrze,ale....za słodka i za idealna jak dla mnie

Beata | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Trochę miałam kłopot z ocenieniem tej książki, bo z reguły romanse to nie moja bajka. Niemniej dobrze się czytało, a "afera" łóżkowa rozśmieszyła mnie do łez. Dla mnie to wypisz wymaluj Jadwiga Courths-Mahler XXI wieku.

Grażyna | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Po raz kolejny miło spędziłam czas wśród znajomych w Kraśniku.
Lubię książki tej autorki za ich ciepło i przypominanie nam wszystkim o tym ,co w życiu naprawdę jest ważne. Poczucie humoru pisarki widoczne w tym niby romansie,jaki i w kryminałkach wywołuje uśmiech na twarzy każdego czytelnika.

Cudowna, szybko się czyta, i pozwala mi znów zanurzyć się w świat ukochanych bohaterów. Czego chcieć więcej?

liśka3003 | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2016, BOOK TOUR :D
Przeczytana: 15 października 2016

A więc zacznijmy od początku czyli od tego o czym ta książka jest. A mianowicie żyje sobie dwóch bohaterów: Marta i Michał. Znają się od dziecka i nawet mieszkają obok siebie, i od lat byli dla siebie przyjaciółmi. Nie pamiętają swojego pierwszego spotkania, ale z relacji ich rodziców wiedzą, że poznali się w piaskownicy, a dwuletnia Marta wysypała wiaderko piasku na głowę dwuletniemu Michałowi. Uczą się w tych samych klasach i zdaje się, że wszystko było sielankowe. Jednak skrycie każde z nich odczuwa coś więcej niż tylko przyjaźń. I oczywiście uważają, że jedno na drugie nie zwraca uwagi. I może by to tak wszystko trwało, gdyby nie to, że po powrocie Michała z Kanady, Marta wpada mu prawie pod koła. Los ponownie ich ze sobą spotkał. Lecz tym razem chłopak nie odpuści i zamierza zdobyć ukochaną dziewczynę. Czy mu się uda? Czy wyjawią sobie uczucia, jakimi darzyli do siebie nawzajem? Czy może jednak nic z tego nie wyniknie? Nie powiem wam o tym. Przeczytacie, a się dowiecie.

Jest...

Nemezis | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Człowiek to istota przedziwna. Nawet ten wyjątkowo spostrzegawczy w stosunku do otoczenia bywa tak ślepy, że nie dostrzega tego, co ma tuż pod nosem. Jeśli do tego dodamy wybuchowy temperament, buntowniczą naturę i nieustanną chęć udowadniania swojej niezależności, sytuacja jeszcze mocniej się komplikuje. Jak zdobyć serce takiej osóbki? Gdyby tylko istniała taka "miłosna aspiryna", którą można by było jej podać...

Marta to drobna, lecz bardzo żywiołowa dziewczyna. Dobra, troskliwa, gotowa zawsze nieść pomoc, a jednocześnie przewrażliwiona na punkcie swojego wzrostu i ogromnie wojownicza. Szalone pomysły, które natychmiast wprowadza w życie, nie pozwalają nudzić się w jej towarzystwie. 25-latka próbuje otrząsnąć się po kolejnym zawodzie miłosnym, gdy niespodziewanie z Kanady wraca jej przyjaciel z dzieciństwa, Michał. Zamyślona, omal nie wpada mu pod koła samochodu. Choć wciąż uważa, że w liceum zdradził ich przyjaźń, prowadzając się z wyjątkowo wredną koleżanką, z chęcią...

Ania | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Bardzo podobał mi się temat przewodni- miłość :) książka jest dość gruba i szczerze mówiąc liczyłam na coś jeszcze...Przyjemny język, styl pisania autorki ale na dłuższą metę książka jest przewidywalna i nudna, szkoda...

Efemeryda | 2017-08-04

Do tej pory lubiłam cykl o Kraśniku. Każdą pozycję można było czytać osobno. W każdej były ciepłe nutki humoru, szczypta romansu i odrobina codzienności. Usiadłam z książką ciesząc się na przyjemnie spędzony czas na leżaku ogrodowym i gdzieś od połowy brnęłam już z prawie zaciśniętymi zębami i postanowieniem "a właśnie, że skończę" wywarkiwanym cichutko pod nosem. Skończyłam. Niestety peany na część bez mała boskiej Marty zepsuły mi przyjemność z czytania, w dodatku brak nawet pazurka, którego bez trudu doszukiwałam się w poprzednich częściach. W tej nawet paznokietka nie było. Nie czytałam jeszcze Jasnej sprawy, ale po doczytaniu opinii bardzo wątpię czy się za nią zabiorę.
Rozczarowałam się, ale tak to już jest z cyklami.

Magda | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Miłość i aspiryna to historia dwójki 25latków, którzy znają się od dziecka. Michał i Marta od najmłodszych lat przyjaźnili się, nie wiedząc, że darzą się większym uczuciem. Po latach odzyskują kontakt, wyznając co naprawdę czują. Jak rozwinie się ich znajomość? Tego dowiemy się z lektury.
Tą powieścią rozpoczęłam przygodę z Panią Kursą. Pierwszy raz od dawna czytałam książkę polskiego autora. Pierwszy raz też czytałam powieść obyczajową, bo pod taką kategorią myślę by ją zakwalifikować. Historia jest lekka, przyjemna dla oka. Relacja między Martą a Michałem bardzo realna, ich gry słów, wzajemne droczenia i żarty bardzo poprawiały mi humor.
Moim zdaniem jedyne co mi nie pasowało to wzajemne uzależnienie młodych dorosłych od rodziców. Mieszkanie dom w dom z obecnym obiektem westchnięć, posiadanie rodziców oraz teściów praktycznie za ścianą to nie dla mnie. Wynika to z mojej niezależności, wychodzę z założenia że młodzi po osiągnięciu jakiegos wieku powinni wylecieć z gniazda i...