Autyzm... Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu

Tłumaczenie: Joanna Bilmin
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
autyzm, porady autyzm,
zdrowie, medycyna
Silvia125

Catherine Faherty oferuje podejście poszerzające rozumienie autyzmu – zachęca osoby autystyczne do lepszego poznawania siebie samych. Jej podręcznik jest dla dzieci autystycznych skarbnicą wiedzy, która pozwala im uświadomić sobie własną naturę, zrozumieć ją i zwiększyć poczucie własnej wartości. Taka publikacja bardzo by pomogła mojej rodzinie i mnie, kiedy byłem dzieckiem. Dave Spicer,...

Dave Spicer, zdiagnozowany w wieku 46 lat

Autorka podręcznika przedstawia typowe, codzienne sytuacje, z którymi mają do czynienia dzieci autystyczne i ich rodziny pozwalając je poznać i lepiej zrozumieć. Każdy rozdział dotyczy ważnego aspektu życia, na przykład komunikacji, talentów, twórczego wyrażania siebie, uczenia się czy zawierania przyjaźni. Ostatnia część każdego rozdziału została napisana z myślą o rodzicach, terapeutach oraz innych ważnych dorosłych w życiu dziecka. Znajdują się tam praktyczne sugestie i ciekawe pomysły, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i w szkole.

Catherine Faherty pracowała przy międzynarodowym programie TEACCH w Asheville w Północnej Karolinie w charakterze konsultantki dla rodziców, terapeutki dla dzieci i dorosłych, a także konsultantki programów szkolnych. Jest trenerką nauczycieli i innych profesjonalistów.

źródło opisu: www.wuj.pl

źródło okładki: www.wuj.pl

AnnaSikorska | 2017-03-21

Samoświadomość jest pierwszym krokiem do sukcesu. Zrozumienie siebie, mechanizmów działania, wyszukanie zalet, świadomość wad i poczucie, że inne nie znaczy gorsze. Każdy z nas potrzebuje poczucia własnej wartości. Diagnoza świadcząca o odbieganiu od normy, do której należą neurotypowi może stać się łatką obniżającą naszą wiarę w siebie, degradującą nasze zdolności, przekonującą, że nie posiadamy żadnych zdolności. W takiej sytuacji stawiane są osoby z różnymi formami zaburzeń. Do jednych z wielu należy autyzm.
„Autyzm… Co dla mnie znaczy?” to podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych. Znajdziemy w nim rady, w jaki sposób rozmawiać i kształtować samoświadomość osób z autyzmem. Ćwiczenia można regularnie powtarzać, obserwować, w jaki sposób osoba, z którą prowadzimy terapię, żyjemy na co dzień zmienia swoje nastawienie do świata oraz siebie. Catherine Faherty pomaga odkrywać mocne strony, znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego pewne rzeczy nie działają, w jaki sposób wyglądają...

Chaoticreader | 2016-11-20
Chmurka | 2016-10-09