Alfabet Góry

Wydawnictwo: W drodze
Katula

Portret jednego z najważniejszych polskich duszpasterzy ostatnich dziesięcioleci – utkany z jego własnych tekstów. Ojciec Jan Góra, twórca spotkań lednickich, opowiada o swojej wierze, Kościele, rodzinie, przyjaciołach, mistrzach. Pisze o sprawach poważnych i o pozornie błahych. Dzieli się marzeniami, wątpliwościami, sukcesami i trudnościami. Zmaga się z pytaniami, komentuje, prowokuje i bawi. Legendarny dominikanin od A do Z!

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: www.wdrodze.pl

SKR | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

„Alfabet Góry” jest to zbiór przeróżnych felietonów ojca Jana Góry, dominikanina, twórcy spotkań młodzieży na Lednicy. Zakonnik był twórcą kilkudziesięciu książek, kilkuset artykułów i felietonów. Pisał dla dominikańskiego miesięcznika „W drodze” i to właśnie z tych felietonów tam zamieszczanych powstała ta książka.

W jej wnętrzu znajdujemy poukładane alfabetycznie chrześcijańskie treści, opowiadające o wierze, Kościele, relacjach miedzy ludźmi, działaniach jakie podejmował, trudnych wyborach jakie miał przed sobą ojciec Góra.

Książka zawiera zbiór przemyśleń o rzeczach poważnych i trudnych oraz tych pozornie bezsensownych czy mało przejmujących jednak równie ważnych. Wszystkie słowa ojca Góry przedstawiane są z niewiarygodną miłością i przejęciem dla danego tematu. Widać w niej piękne uczucia, które zostały przelane na papier. Prawdziwą troskę o młodych oraz wiele wspomnień i opowieści związanych z Janem Pawłem ll.

Książka ta to zbór wielu odpowiedzi na nie zawsze widoczne...

Zavioer | 2017-07-18
Na półkach: Nauka, Przeczytane