Dark Matter

2016-07-26
1101904224
tajemnica science fiction thriller
Inne

Fenomen. Poszerza horyzonty, otwiera zupełnie nowe drzwi do refleksji o odpowiedzialności za decyzję. Super.

To było intensywne! Jest to jedna z tych książek, że momentami przyspieszasz czytanie żeby jak najszybciej dowiedzieć się "Co dalej?!". A w dodatku w przypadku ustatkowanego mężczyzny (czytelnika) trochę działa krzepiąco na serce.

Książka świetna!
Zakręcona jak świdermajer ale świetna. I mega wciągająca.
Koncept si-fi oparty na mechanice kwantowej ale niech nie przerażają się zbytnio humanistyczne głowy gdyż fizyczne zagadnienia podane są w bardzo strawnej formie. A poza tym, jakkolwiek cyfrowy by nie był nasz świat to i tak na koniec wszystko sprowadza się do miłości i szacunku.
Lektura to nie tylko świetny thriller ale też sposobność do refleksji i przemyśleń.

Książka świetna!
Zakręcona jak świdermajer ale świetna. I mega wciągająca.
Lektura to nie...

Cóż to była za akcja. Nie sposób oderwać się od tej książki już od pierwszych stron. Moja pierwsza najwyższa ocena 10/10 na tym portalu. Idealnie trafiona w mój gust.

Wychodzimy od skomplikowanych teorii fizyki kwantowej by w końcu dotrzeć do najprostszych, prawie pierwotnych spostrzeżeń. Wniosek mam taki, że nawet sięgając daleko w przód, w tereny niepojęte, wrócimy do tego co najprostsze i znajome. Książka wciąga jak trąba powietrzna i trzyma w napięciu jak struna. Gdyby nie inne zobowiązania, pchłonęłabym ją w zaledwie dwa wieczory.

Książka pokazująca nam, aby doceniać swoje życie, wybory, konsekwencję swoich działań i przede wszystkim swoją rodzinę. Wzruszyłam się na końcu. Zdecydowanie polecam!

Ależ to było dobre. Swietna książka. Tym razem blurby takiech pisarzy jak Geritssen czy Lee Child nie zawiodły. Pierwszy raz czytałam połączenie thrillera z science fiction. Był to strzał w dziesiątkę. Nie mogłam się oderwać. Zaskoczenie mieszało się z niedowierzaniem. Jak wiele jesteś w stanie poświęcić dla swojego zycia i swojej rodziny?
Polecam

Polecam

Koncept wieloświata w wydaniu thrillerowym. Przyjemne czytadło z odrobiną nauki, warto przeczytać przed seansem serialu na bazie powieści.

Jason Dessen, wykładowca fizyki, prowadzący ustabilizowane, przeciętne życie, w którym on jak i jego małżonka, własne ambicje zawodowe przedłożyli nad życie małżeńskie i wychowanie syna, zostaje napadnięty. Gdy odzyskuje świadomość jest przywiązany do noszy, a wokół otaczają go ludzie w kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych.

Bardzo ciekawy sposób, by przy pomocy fizyki kwantowej, dowieść o wyższości szczęśliwego życia osobistego nad spełnionym życiem zawodowym.

Oryginalna fabuła typu fantastyki naukowej w zajmujący sposób opowiedziana. Przy pomocy koncepcji wieloświata doświadczamy z bohaterem możliwości przeżywania ponownego życia w zależności od podjętych czynów lub ich braku.
I znowu się możemy przekonać jak każda, także najbardziej błaha, decyzja ma znaczenie i konsekwencje.

Bardzo...

Zaskakująco dobra książka, która wciąga i potrafi zaskoczyć.

Zaskakująco dobra książka, która wciąga i potrafi zaskoczyć.