Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości

Tłumaczenie: Bożena Pierga
Wydawnictwo: Yemaya
Goddesses in older women
youstyna

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety bez względu na wiek.

źródło opisu: https://pl-pl.facebook.com/wydawnictwo.yemaya/

źródło okładki: https://pl-pl.facebook.com/wydawnictwo.yemaya/

-Maat-Ka-Ra- | 2018-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Wstrząsająca lektura, bo jestem w tzw. wieku średnim i okazuje się, że posiadam w sobie wszystkie opisane archetypy/boginie, i one są aktywne... przez chwilę po lekturze martwiłam się, czy aby nie jestem w stanie menopauzy, bo to kobiety w tym wieku są domniemanymi bohaterkami książki, "soczystymi wiedźmami". Książkę bardzo polecam jako podręcznik psychologiczny, nie można się oderwać... <3

MLB | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Napisać o tej książce, że jest świetna, to mało. Rewelacyjna? Już bardziej.
Doskonałe uzupełnienie i rozwinięcie książki z 2006r. " Boginie w każdej kobiecie".
Z czym mamy do czynienia? Czy to antropologia, filozofia, kulturoznawstwo, psychologia, analiza kobiecej psychiki w nowatorskim ujęciu, mitologia,socjologia, psychoterapia? To wszystko i jeszcze więcej. Niemal każda strona zawiera coś, co wywołuje "aha", co chciałoby się zacytować.
Książka jest napisana bardzo dobrze, spójna, jasna, rzeczowa. Wymaga jednak skupienia, gdyż prawie każde zdanie zawiera ważkie treści.
Stanowczo polecam.