Piąta pora roku

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza

Piąta pora roku. Pięć wątków. Pięć różnych historii. O kobietach. ślepo kochających, jak Maria, która zatraca się w miłości do żonatego mężczyzny

Wioleta Sadowska | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

„Miłość! Ludzie nauczyli się usprawiedliwiać nią wszystko. Najczęściej wszystko, co zrobią źle. Oszukują, zabijają, kłamią i zdradzają. Z miłości. Przez miłość. Z jej winy. A przecież powinna być samym dobrem…”

Dana Łukasińska to autorka, z którą nie miałam wcześniej do czynienia. Pewnie dlatego, że „Piąta pora roku” to jej pierwsza wydana książka. Jest to powieść, na którą składa się pięć wątków.
Każda historia jest inna, każda uzmysławia nam coś ważnego. Razem dopełniają całości obrazu.

Książka podzielona jest na cztery pory roku: Wiosna, Lato, Jesień, Zima oraz na tytułową piątą porę roku – Porę zbliżenia. Maria, farmaceutka, kochanka żonatego mężczyzny. Sama nie wie co czuje, nie wie czego oczekuje od życia. Nie umie utrzymać swoich postanowień. Jest bardzo samotna. Gdy spotyka na drodze życiowej innego partnera, musi dokonać wyboru. Musi przede wszystkim poukładać swoje życie.
Maja , z wydawałoby się ustabilizowanym życiem. Ma męża, ma wspaniały dom, świetną pracę, na...

deluna | 2013-04-02

Jedna z tych książek, po którą sięgnęłam intuicyjnie. Z reguły nie przepadam za wielowątkową fabułą. Tym razem jednak nie żałuję. Książka zapada w pamięć. Błyskotliwa, barwna,z przesłaniem na przyszłość. Godna polecenia.

Magda | 2017-10-18
Daga95t | 2016-01-27