Okładka książki Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie. Marcin Żmigrodzki
Marcin Żmigrodzki Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2016-02-29
2016-02-29
Zarządzanie projektami projekty octigo PMI pmbok

Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Zero to one. N... Blake Masters, Pete...
Okładka książki Skuszeni. Jak tworzyć produkty kształtujące nawyki konsumenckie. Ryan Hoover, Eyal Nir
Skuszeni. Jak ... Ryan Hoover, Eyal N...
Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...

Dobra pozycja dla początkujących. Rzuca światło na wiele aspektów prowadzenia projektów i ryzyko z tym związane.

Krótki poradnik z podstaw zarządzania projektami. Dla kogoś kto prowadzi wiele drobnych projektów jest w sam raz. Jeżeli ktoś zajmuje się projektami, które wręcz oscylują na granicy kwalifikowalności do podejścia projektowego to nawet zawiera lekki naddatek wiedzy. Wydaje się, że porusza wszystko co najważniejsze.
Trafiły się w niej jakieś pojedynczy niejednoznaczności w nazewnictwie, ale z nawiązką zrekompensowały to przykłady projektów związanych z różnym znaczącymi wydarzeniami historycznymi.
Najważniejsze jest to, że jest to pozycja wysoce merytoryczna, a jednocześnie stricte praktyczna, bez akademickiej intelektualnej bufonady.

Trafiły się w niej jakieś pojedynczy niejednoznaczności w...

Pozycja nadaje się wyłącznie dla osób początkujących. Niestety jestem w stanie wskazać dużo więcej lepszych pozycji niż ta. Zamiast pokazania jak realizuje się projekt krok po kroku, mamy tu wiele gadaniny o niczym. Potrzeba tu więcej :mięsa" niż tylko opowiadań.

Z treścią książki zalecono nam zapoznać się jako główne przygotowanie do zaliczenia jednego z przedmiotów. Usiadłem do niej z entuzjazmem, ponieważ temat zajęć na prawdę był ciekawy. Jednak książka jest zbyt bogata w treść, a zbyt uboga w wartość. Mogłoby być mniej "pokazów" jak to projekty są lekarstwem na wszystkie problemy, a skupić się rzeczywistym tworzeniu projektu od zera. Można wyłowić ciekawe informacje i na pewno się przydadzą jeśli zapadną w pamięci, ale mam wrażenie, że streszczenie podsumowania z każdego rozdziału do pdf, który ma 10 stron, dostarczyłoby tyle samo informacji.

Dziwnie się czyta książkę, której autora zna się osobiście, ale starając się być obiektywnym w mojej subiektywnej opinii...
Książka obowiązkowa dla ludzi zaczynających swoją przygodę z Zarządzaniem Projektami, choć nie tylko... sam chętnie ją przeczytałem mając za sobą już 5 lat doświadczenia. Przystępnie i ciekawie napisana, szybko się czyta, szczerze polecam.

Tradycyjne "pierdu pierdu", mało konkretów, zawarte informacje, które są ogólnie już znane.

Polecam

Polecam

Książka nie nadaje się na audiobooka (a jednak ktoś wpadł na ten kretyński pomysł) - trzeba sięgać do rysunków, tabel, wzorów. Dotarłem do połowy książki - ciągle nudna (wygląda, że nie jestem adresatem tej książki).

Bardzo dobre wprowadzenie w środowisko projektowe. Pomogła mi poukładać podstawy i wdrożyć kilka ulepszeń w dotychczasową działalność Firmy, którą zarządzam. Recommended!

• Zarządzanie
  • Biznes