Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie.

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

Zarządzanie projektami w 10 prostych krokach Projekt to czasem wyzwanie, a czasem przekleństwo rzucone w twarz kolegi. Kierownik projektu bywa jak snajper, który z perspektywy wielu miesięcy, a nawet lat, dziesiątek, a nawet setek zadań, tysięcy, a nawet milionów złotych musi trafić w cel. Teoretycznie projekty planuje się na czas, w budżecie, w zakresie i jakości. Ma być nudno i...

Zarządzanie projektami w 10 prostych krokach
Projekt to czasem wyzwanie, a czasem przekleństwo rzucone w twarz kolegi. Kierownik projektu bywa jak snajper, który z perspektywy wielu miesięcy, a nawet lat, dziesiątek, a nawet setek zadań, tysięcy, a nawet milionów złotych musi trafić w cel. Teoretycznie projekty planuje się na czas, w budżecie, w zakresie i jakości. Ma być nudno i przewidywalnie. A potem przychodzi praktyka. I zwykle nie jest nudno. Wyznaczone ramy projektu zostają przekroczone i gdzieś w połowie terminu już wiadomo, że pędzi ku tablicy z napisem “Uwaga! Wąwóz!”.

Czy prowadzenie projektu zawsze musi przypominać heroiczne zmagania z przeciwnościami? Nie zawsze, a nawet wcale nie musi! Książka, którą trzymasz w ręku, jest o tym, jak zamienić nadludzki wysiłek w nudny spacerek do upragnionego celu. Autor, weteran ponad pół tysiąca projektów, napisał ją przede wszystkim dla osób prowadzących mniejsze i średniej wielkości projekty. Proponuje prosty sposób na sukces. Składa się on z 10 kroków — 8 do zastosowania w trakcie planowania i 2 w trakcie realizacji. Każdy z nich dzieli na mniejsze kroki, aby lepiej uświadomić Ci, co się dzieje w trakcie wykonywania działań, i szczegółowo je objaśnia. Robi to za pomocą wielu przykładów wziętych z życia. Całość wieńczy algorytm planowania projektu w formie planszy do gry, dzięki któremu zrozumienie całego procesu będzie nie tylko łatwe, ale i przyjemne.

źródło okładki: www.helion.pl

Krzysiek | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Dziwnie się czyta książkę, której autora zna się osobiście, ale starając się być obiektywnym w mojej subiektywnej opinii...
Książka obowiązkowa dla ludzi zaczynających swoją przygodę z Zarządzaniem Projektami, choć nie tylko... sam chętnie ją przeczytałem mając za sobą już 5 lat doświadczenia. Przystępnie i ciekawie napisana, szybko się czyta, szczerze polecam.

Hipcio | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Tradycyjne "pierdu pierdu", mało konkretów, zawarte informacje, które są ogólnie już znane.

Anna | 2018-02-20
Przeczytana: październik 2017