Prezent

Wydawnictwo: Sonar Literacki
wiech

Powieść Jerzego Alskiego „Prezent” można czytać jako ciąg dalszy „Za dużo miłości”, ale może być także lekturą samodzielną. Obie łączą główni bohaterowie: Natalia i Krzysztof, jednak dzielą ponad cztery lata, a więc sporo czasu, aby na tamtą miłość spojrzeć z innej perspektywy. No i jest jeszcze nowa postać, 4-letnia Nali, która ma znaczący wpływ na relacje głównych dotąd bohaterów. Co prawda na początku nie jest jasne ojcostwo, ale Krzysztof tak zdecydowanie zaakceptował Nali jako swoją córkę, a ona jego jako swego tatę, że… powstała jedna z najpiękniejszych powieści o miłości ojca do dziecka.

„Prezent” pokazuje kolejne etapy prawdziwej miłości dwojga dojrzałych bohaterów, ale przy okazji autor stawia ważne pytania o sens duchowości w naszym życiu, o rolę przypadku i przeznaczenia, o sposoby opowieści o sobie i innych, itd. Podczas lektury warto uświadomić sobie samemu potrzebę odpowiedzi na ważne, a nieczęsto stawiane takie pytania.

źródło opisu: http://daniel.net.pl/ksiazka/Jerzy-Alski/Prezent,kdHAEDXGBA

źródło okładki: http://daniel.net.pl/ksiazka/Jerzy-Alski/Prezent,kdHAEDXGBA