10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Różnica
reportaż, portret, bezdomność
literatura faktu
Ingratus

77 historii. 77 obrazów. I niekończące się zdumienie, jak bardzo te historie nas dotyczą. Jak wprost mówią o naszych relacjach z bliskimi, które, jeśli nie umierają - czynią nas bezdomnymi duchowo, a to bezdomność znacznie trudniejsza niż ta fizyczna. To świat, który ku naszemu zaskoczeniu, wcale nie okazuje się ani obcy, ani odległy. To historie o tym, co w życiu cenimy najbardziej, co czyni nas ludźmi. To zaskoczenie, które rodzi w nas ogromnie ważne pytania, na które każdy z nas odpowiedzieć musi sobie sam.

źródło opisu: Wydawnictwo RTCK, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Michelle | 2017-07-16
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2017

Myślę, że tej książki nie da się porównać z żadną inną. Zdecydowanie jedna z najbardziej niezwykłych jakie miałam w rękach. Pozwala na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na historię bezdomnych od drugiej strony, nie tylko naszych wyobrażeń i skrótów myślowych jakimi posługujemy się na co dzień.
Mnie wiele razy wzruszyła i zmusiła do zweryfikowania własnych poglądów i zastanowienie się co mną kieruje w moim podejściu do osób bezdomnych. Zdecydowanie polecam przeczytać aby zobaczyć sytuację osób bezdomnych od drugiej strony.

Kina | 2017-09-23
chemicaro | 2017-05-09