Zaginione

Cykl: Nora Sand (tom 1) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
Pigerne fra Englandsbåden
Ag2S

Dziennikarka Nora Sand na tropie seryjnego mordercy. Wspaniały debiut w klimacie najlepszych duńskich i brytyjskich kryminałów. Nora Sand znajduje zdjęcie dwóch dziewczyn zrobione podczas podróży promem z Danii do Anglii. Okazuje się, że to fotografia Lulu i Lisbeth, wykonana po tym, jak obie zaginęły bez śladu. Wykorzystując swoje kontakty w duńskiej i brytyjskiej policji, Nora próbuje dojść...

Nora Sand znajduje zdjęcie dwóch dziewczyn zrobione podczas podróży promem z Danii do Anglii. Okazuje się, że to fotografia Lulu i Lisbeth, wykonana po tym, jak obie zaginęły bez śladu. Wykorzystując swoje kontakty w duńskiej i brytyjskiej policji, Nora próbuje dojść do sedna sprawy, podejrzewając, że ma ona coś wspólnego z Billem Hiksem, brytyjskim seryjnym zabójcą, przebywającym w więzieniu. Gdy Hix ucieka, śledztwo nabiera tempa.
Powieść oparta na prawdziwej historii amerykańskiego seryjnego zabójcy, który prześladował swoje ofiary i robił im zdjęcia tuż przed ich zabiciem.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/zaginione.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Fragment książki

Wkp | 2017-01-30

Walizka pełna tajemnic

Debiuty literackie rzadko są naprawdę udane, szczególnie jeśli reprezentują popularny w danym momencie gatunek. Dlatego po pierwszej powieści Lone Theils nie spodziewałem się wiele. Sięgnąłem po nią, bo zaciekawiła mnie opowieść, w którą włączono autentyczną historię mordercy (po lekturze podaję to jednak w wątpliwość). I muszę przyznać, że bawiłem się całkiem nieźle. Owszem, „Zaginione” nie są wielką powieścią, to po prostu poprawny THRILLER, niemniej jako niezobowiązująca rozrywka sprawdzą się naprawdę dobrze, przy okazji oferując kilka świetnych momentów.

Całość mojej recenzji na Portalu Kryminalnym http://www.portalkryminalny.pl/content/view/7509/35/

Ania | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Dotarłam do 1/3 książki i dopadła mnie nuda.
Trochę przekartkowałam, kilka przydługich fragmentów odpuściłam i jakość doczytałam do końca.
Poprawny, niczym nie wyróżniający się i ginący w morzu innych debiut.
Kolejna dziennikarka trafia na trop, którego nie odnalazła nawet policja. Pech chciał, że schemat jest niemal identyczny jak w "Dziewczynie z Summit Lake", którą skończyłam tydzień temu.

joaśka | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Nic specjalnego, niestety. Jeżeli to debiut, to pozostaje popracować nad minimalizacja dłużyzn, które nic nie wnoszą do akcji; uplastycznieniem dialogów i ożywieniem akcji. Poza tym nie mam zastrzeżeń ;)

Gosik62 | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Trochę mnie zmęczyła ta książka. Pierwsza połowa bardzo się wlecze, przyznam, że część stron "przeleciałam" wzrokiem. W drugiej połowie już akcja bardziej wciąga, a ostatnie ok. 100 stron można powiedzieć że przeczytałam jednym tchem. Akcja powieści dzieje się częściowo w Anglii, a częściowo w Danii i stąd pochodzą też bohaterowie. Nie lubię skandynawskich nazw, nazwisk, bo zawsze mam problem z ich wymową i zapamiętaniem. Tak było też teraz. Wielokrotnie musiałam wracać i zastanawiać się, o kim, o czym czytam. Raczej nie sięgnę po kolejną część.

Monika | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, Kryminały, 2017

Sięgnęłam po tą książkę z ciekawości, z racji tego, że jest nowością. Przy okazji dowiedziałam się, że jest również debiutem autorki. Przyznam, że na początku miała ona dla mnie charakter nieco obyczajowy. Bardzo się zaciekawiłam kolejnymi odkryciami dziennikarki śledczej, ale nie odczułam, że jest to kryminał. Dopiero w momencie, kiedy sytuacja stała się niebezpieczna cechy kryminału stały się bardziej widoczne.
Przyznam, że kończąc nie powiedziałam WOW, jednak lektura bardzo mnie zaciekawiła, jest poprawnie napisana i dobrze się ją czyta.

Magdalena Mostowska | 2017-02-09

Ogólnie dobra ksiąźka tylko poczatek nudny potem czyta się szybko

Biblioteka Szkolna | 2017-02-02

"Zaginione" Lone Theils to duński kryminał, będący debiutem autorki. Główną bohaterką książki jest znana dziennikarka, Nora Sand, która podczas podróży do Anglii nabywa na targu starą walizkę. Po zakupie owej walizki i przejrzeniu jej zawartości, Nora rozpoznaje na zdjęciach twarze dwóch dziewczyn, które zaginęły podczas podróży promem do Anglii. Owe dziewczyny, Lulu i Lisbeth, zostały zwabione na prom pod pretekstem pracy w Anglii jako modelki. W momencie, gdy okazuje się, że nigdy do Anglii nie dotarły, rozpoczyna się śledztwo, które trwa wiele lat. Cała Dania czeka na rozwiązanie tajemniczego zaginięcia dziewczyn. Pomimo wieloletnich poszukiwań nie udaje się znaleźć ewentualnego mordercy.
Nora postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę. W rozwiązaniu zagadki pomaga jej kolega ze szkolnej ławy, policjant Andreas, który przebywa w Londynie na szkoleniu antyterrorystycznym. Wykorzystując swoje kontakty w duńskiej i brytyjskiej policji, Nora próbuje rozwiązać sprawę,...

karolina94 | 2017-01-18

Poddałam się po 130 stronach, powiało rzadką spotykaną nudą...

Alicja Sitek | 2017-08-07

bardzo się zawiodłam na książce, bohaterka niesamowicie irytująca i wszystko zawsze na cacyk udaje sie, kasy w brud a mieszka w malenkiej kawalerce mimo, ze w robocie jej nie było od miesiecy.. raz piszę, ze historia zainspirowana a na końcu zaprzeczenie tego;/ nie rozumiem wątku i z bratem. ściema i pelno błędów sensowych. Drugi raz po ta autorke nie sięgnę;/

Gorszy | 2017-09-16
Przeczytana: 01 września 2017

Zbyt dobrze zaczęta, zbyt proście skończona.

Dwanaście fotografii ofiar

„Zaginione” Lone Theils to wspaniały debiut w klimacie najlepszych duńskich i brytyjskich kryminałów i powieść oparta na prawdziwej historii. Polskie wydanie książki miało premierę 12 października.