Jak zwyciężać w pracy. Przywództwo wyższego stopnia w praktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
youstyna

Osiągnij przywództwo wyższego stopnia - pozwól swoim pracownikom rozwinąć skrzydła! Przywództwo w najlepszym wydaniu to charakteryzujące się wzajemnym zaufaniem i szacunkiem partnerstwo pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy wspólnie pracują, aby osiągnąć wspólny cel. W takim przypadku zarówno lider, jak i pracownik mają możliwość wywierania wpływu na siebie nawzajem. Obie strony odgrywają istotną...

Przywództwo w najlepszym wydaniu to charakteryzujące się wzajemnym zaufaniem i szacunkiem partnerstwo pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy wspólnie pracują, aby osiągnąć wspólny cel. W takim przypadku zarówno lider, jak i pracownik mają możliwość wywierania wpływu na siebie nawzajem. Obie strony odgrywają istotną rolę w podejmowaniu decyzji o bieżących sprawach. Innymi słowy takie przywództwo to „my” a nie „ja”.

(Fragment Wstępu)

Garry Ridge, dyrektor generalny firmy WD-40, przedstawia w tej książce system oceniania i motywowania pracowników stosowany w jego firmie oraz prezentuje swoją wizję przywództwa. Wyjaśnia, co należy zrobić, aby każdy pracownik stał się zwycięzcą - nie tylko świetnie wykonywał swoje zadania, ale też czuł się osobiście zaangażowany w wyniki przedsiębiorstwa. W drugiej części Ken Blanchard wyjaśnia, dlaczego system zarządzania ludźmi w WD-40 działa tak dobrze i co zrobić, żeby jego elementy skutecznie wprowadzić we własnej organizacji.

Książka jest doskonałą lekturą dla menedżerów, którzy chcą poprawić styl przywództwa w swoich organizacjach i dzięki temu osiągnąć lepsze wyniki.

Enril | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Pierwszy styczność z tym autorem, ale jego wizja firmy mega mi odpowiada. Czyta się szybko i jest to wspaniały wstęp, żeby spojrzeć inaczej na pracowników. Plus za arkusze i pokazanie cyklu procesu, ale jak pisałem jest to wstęp. Książka nie pomoże Ci w momencie kryzysu podczas wdrażania a szybko opiszę idee.

eXeliza | 2017-10-22
Klaudia | 2017-10-15