Nigdy nie jest za późno

Wydawnictwo: Novae Res
Stokrotka

ONA – Zuza, lat 45, rozwiedziona lekarka, matka studiujących bliźniaków. Ładna, ciepła, z lekką nadwagą w przeszłości, obecnie BMI w normie. Lubiana przez pacjentów i przyjaciół, ale nieco znużona swoim życiem. Czuje się jak chomik w kołowrotku. ON – Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający się za kucharza. Pół Polak, pół Niemiec. Rozwiedziony przed czterema laty, z chwilową niechęcią...

ON – Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający się za kucharza. Pół Polak, pół Niemiec. Rozwiedziony przed czterema laty, z chwilową niechęcią do kobiet.

Spotykają się w nadmorskiej miejscowości w dość niefortunnych okolicznościach. Początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak opatrzność styka ich ze sobą ponownie, tym razem na niemieckiej wyspie Föhr, i wówczas sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót.

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Po raz kolejny przekonałam się, że warto dać szansę nieznanej autorce i jej debiutanckiej powieści.
Opis na książce wcale nie zapowiadał tego co mnie czeka w środku. Raczej nastawiłam się na babski romans a otrzymałam bardzo dobrą powieść obyczajową z wątkiem sensacyjnym i do tego dobry romans.
Zuzanna matka dorastających bliźniąt , nagle zdaje sobie sprawę, że życie po rozwodzie nie jest takie jakie by mogło być. Czuje się samotna, che kochać i być kochaną. Pewne sygnały ze strony Adama kolegi z pracy świadczą, że nie jest mu obojętna. Ale on ma już żonę. Wyjeżdża więc na wypoczynek nad morze i tu przez przypadek spotyka Maksa, zaczyna między nimi iskrzyć ale niestety znajomość się urywa przez niefortunny zbieg wypadków.
Po pewnym czasie Zuzanna dostaje propozycje pracy na małej wyspie u wybrzeża Niemiec i tu znowu spotyka Maksa.
Romans rozkwita na nowo i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie była żona, do której Maks wraca, a Zuzanna znowu znowu zostaje ze złamanym sercem.
Na wyspę...

Wielbicielka-książek | 2016-10-21

Gdybym miała wskazać powody, dla których sięgnęłam po książkę "Nigdy nie jest za późno", to na pewno wyróżniłabym: opis, który mnie w pewnym sensie zaintrygował; tajemniczy tytuł, pobudzający wyobraźnię (bynajmniej moją) oraz bardzo pozytywne opinie zamieszczone na jednym z portali. Przyznaję, że decydując się zatem na przeczytanie i zrecenzowanie tej powieści, spodziewałam się pięknej i wzruszającej historii miłosnej, a poniekąd też przyjemnej lektury na jesienne wieczory. W najmniejszym nawet stopniu, nie sądziłam jednak, że książka ta wzbudzi we mnie tak skrajne, mieszane odczucia i będzie stanowić niejako świetną rozrywkę na ponure, szare, pochmurne i deszczowe dni. Dlaczego? Zapraszam na recenzję :)

Pewnego dnia Zuzanna, mająca dość swego nudnego życia, postanawia wybrać się na samotny urlop nad Bałtyk. Tam spędza czas głównie spacerując po plaży, zachwycając się i delektując pięknymi krajobrazami, wdychając świeże powietrze, a czasem udając się na rowerowe wycieczki. W...

Klaudia Cebula | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Zuzę poznajemy na życiowym zakręcie. W jej sytuacje może zapewne wcielić się niejedna kobieta.

Zuzanna jest już nieco po 40stce. Sympatyczna i miła a jednak samotna. Niewiele wcześniej jej mąż przechodząc kryzys wieku średniego, po prostu się odkochał. Zdarza się.

Dlatego Zuza pragnie poukładać sobie swoje życie. Pracuje nad swoją sylwetką, więc udaje się jej zrzucić zbędne kilogramy.

Nie jest samotna bo ma dwójkę kochających ją dzieci. W dodatku bliźniąt. Zarówno Jagna jak i Antek już studiują, więc mają swoje problemy i swoje sprawy. Na szczęście Zuza ma jeszcze pracę. I na jej szczęście jest uwielbianym przez pacjentów reumatologiem.

Zuza nie spoczywa na laurach, choć wewnętrznie jest nieco rozbita i zdruzgotana to na zewnątrz nie zamierza dać się powalić. Przeciera oczy ze zdumienia i rozgląda się za kandydatem na życiowego partnera.

Pierwszym celem staje się Adam, kolega z pracy. Zuzanna odczytuje jego sygnały, obserwuje jak splatają się ich spojrzenia, jak Adam się...

Czytaj_na_walizkach | 2016-09-10

Idealna książka na wieczór z ciepłym kocem i herbatą. Historia Zuzy i Maksa wciąga tak, że nie masz ochoty iść spać. Dojrzała, a jednocześnie namiętna miłość, sensacyjne zwroty akcji, malownicze krajobrazy i tygiel polsko-niemiecko-włoski. Romans z niezwykła nutą sensacji, gdzie każda strona porusza inne emocje, kiedy myślisz, że wszystko będzie dobrze, autorka znów wyciąga ,,królika z kapelusza" i zaskakuje czytelnia. Świetna.

zksiazkawreku | 2016-09-21
Przeczytana: 17 września 2016

_______________________________________________________________________
Tym razem w moje ręce wpadła powieść Katarzyny Janus pt. „Nigdy nie jest za późno”. To powieść obyczajowa z lekkim kryminałem w tle. Czy takie połączenie przypadło mi do gustu?

Główną bohaterką książki jest czterdziestopięcioletnia Zuza, rozwiedziona lekarka, matka dorosłych już bliźniaków. Generalnie jest szczęśliwa. Ma przyjaciół, rodzinę, na którą zawsze może liczyć i pracę którą lubi. Niestety, jest swoim życiem znudzona, i jak sama mówi, czuje się jak chomik w kołowrotku. Wszystko się zmienia, kiedy Zuza w nadmorskiej miejscowości spotyka Maksa - bogatego biznesmana, który początkowo podaje się za kucharza. Jest on pół Polakiem, pół Niemcem, również rozwiedzionym. Z tego też powodu odczuwa chwilową niechęć do kobiet. Zuza i Maks zaprzyjaźniają się. Niestety po kilku dniach pobytu nad morzem ich drogi rozchodzą się. Opatrzność styka ich ze sobą ponownie, tym razem nie...

Wagabunda | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Ona z przeszłością a on po przejściach - jak dla mnie powinno być mocno i energetycznie , bo oboje w wieku , gdy już się wie o życiu sporo i umie z nim radzić . Próżne nadzieje.Bohaterom bliżej do nastolatków , tyle tak fochów , niezdecydowania i narwanych emocji.Sama fabuła też nie zachwyca , niby wiem że romans z intrygą a mnie zwyczajnie intryga znudziła a romans odrzucił.Najwidoczniej książka nie dla mnie .

Volumen | 2016-10-28
Przeczytana: 27 października 2016

Sięgnęłam po tą pozycje zachęcona opisem. Ale nie miał on nic wspólnego z treścią książki. Bardzo ciekawie się zaczęła. Zuza 45 letnia rozwódka wyjeżdża nad morze odpocząć, poszukać recepty na życie. Poznaje Maksa i ... klapa. Od tego momentu nic nie trzymało się kupy. Bohaterka zachowywała się jak małolata a nie dojrzała kobieta.Zresztą Maks również. Te rozstania i powroty. Nawet dialogi były jak dla mnie infantylne. A ten chochlik pojawiający się w głowie głównej bohaterki ,trącił niewidocznym przyjacielem małej dziewczynki.A dwukrotne zakończenie. Dla mnie błazenada. Jeżeli chodzi o mnie to strata czasu. Jednak jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje.

Arlettt | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017