Bajki dla najmłodszych

Wydawnictwo: Wydawnictwo MD
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Okładka: twarda,

O zestawie kilku bajeczek w jednej książeczce już Wam raz pisałam. Była to lektura "Złote opowieści" wydawnictwa MD. Dziś bardzo podobna pozycja. Nawet pokusiłabym się stwierdzeniem, że to jakaś seria, choć biorąc pod uwagę ich okładki nigdy bym na to nie wpadła. Ale zerkając do środka - takie skojarzenie jest nieuniknione. Zobaczcie sami.

Przede wszystkim tutaj również znajdziemy tylko trzy bajeczki. Pierwszą z nich jest "Złotowłosa i trzy misie". Następnie " Kurka Rudopiórka" i "Trzy koziołki spryciołki". Tak więc w tym przypadku są to historie ciut mniej znane niż poprzednio, ale równie ciekawe i zabawne. Pierwsza opowiada o niegrzecznej dziewczynce, która podczas zabawy w lesie natknęła się na chatkę trzech misiów. Mamy Mis, taty Miś i małego Misiaczka. Zlotowłosa zakradła się do środka i troszkę tam narozrabiała. Najbardziej w tym wszystkim oczywiście ucierpiał najmniejszy z misiów, ale pewnie już skojarzyliście o co chodzi i wiecie jak ta historia się kończy.

Kolejna...

Basia_Pelc | 2014-09-14