Ogród motyli

Wydawnictwo: Mamania
youstyna

Motyle przechodzą jedną z najbardziej zachwycających przemian spośród wszystkich stworzeń na świecie. Rusz w piękną podróż i poznaj zjawiskowe cuda natury w tej wyjątkowej książce z mnóstwem sekretów do odkrycia.

Duża kartonowa książka z klapkami, w której ilustracje wykonane zostały misterną techniką linorytu. Kontrastowe motyle ucieszą wzrok już najmłodszych czytelników.

(...) pozornie skromny, praktycznie pozbawiony słów picture book. Przebieg metamorfozy, przeobrażania się zwykłego jaja w wcale nie taką brzydką gąsienicę, a następnie w oszałamiającego swym czarem, bajecznie kolorowego motyla opisany został tutaj wyłącznie poprzez dość ascetyczne czarno-białe ilustracje, które skrywają pewien sekret.
Tą tajemnicą, czymś szczególnym są najzwyklejsze klapki. Po ich podniesieniu dosłownie atakuje nas kontrastowy kolor. Zieleń liści i kokonu, róż i fiolet kwiatów, a przede wszystkim intensywna pomarańczowa barwa skrzydeł motyla monarchy, danaida wędrownego. Nawet najmłodszy czytelnik ma wrażenie, że rzeczywiście odkrywa inny świat. Motyle zdają się latać, być w ruchu, pąki rozkwitają w sekundę, wypełniając kolorem świat.
Cykl zatacza koło, co pokazano również poprzez słowa pojawiające się na wybranych kartach i tworzące ciąg skojarzeń oraz zależności przyczynowo skutkowych. Jajo - uczta - przemiana - przebudzenie - jedzą - poleciały - w drodze - sen...