Popioły miłości

Tłumaczenie: Aleksandra Dragan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Ashes of love
978-83-7359-347-3

Skandalizujący seksualny dziennik młodej chińskiej dziennikarki. "Nie odrzucam miłości, odrzucam wierność. Miłość oparta na wierności mnie nie pociąga" Sławę w Chinach zdobyła jako dziennikarka pisząca felietony oparte na własnych erotycznych doświadczeniach, m.in. z gwiazdami tamtejszej estrady. Jej dziennik internetowy, zakazany po kilku miesiącach przez Ministerstwo Propagandy jako mający...

Skandalizujący seksualny dziennik młodej chińskiej dziennikarki.
"Nie odrzucam miłości, odrzucam wierność.
Miłość oparta na wierności mnie nie pociąga"

Sławę w Chinach zdobyła jako dziennikarka pisząca felietony oparte na własnych erotycznych doświadczeniach, m.in. z gwiazdami tamtejszej estrady. Jej dziennik internetowy, zakazany po kilku miesiącach przez Ministerstwo Propagandy jako mający wyjątkowo zły wpływ na moralność i zawierający deprawujące treści, szybko stał się pozycją kultową.

Największy chiński portal, www.sina.com, zanotował aż 20 milionów połączeń ze stroną dziennika w Internecie. Mu Zimei awansowała na autorytet młodego, zbuntowanego pokolenia. Są zbiorem luźnych tekstów, prozy i poezji, szokującej i śmiałej. Są wyrazem seksualnej rewolucji, która dokonuje się w hołdującym wiekowym tradycjom społeczeństwie, nowego podejścia do spraw miłości, małżeństwa, swobody wyboru partnerów. Są też zapisem procesu stawania się osobą publiczną, sławną i powszechnie znaną, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.

Grażyna | 2012-09-20
Przeczytana: wrzesień 2012

Gdyby nie to, że zostałam "zmuszona" do przeczytania tej książki, nie wiem czy dotrwałabym do końca.

Sławę w Chinach zdobyła jako dziennikarka pisząca felietony oparte na własnych erotycznych doświadczeniach z gwiazdami estrady. Jej książka, zakazana przez Ministerstwo Propagandy jako mająca wyjątkowo zły wpływ na moralność i zawierająca deprawujące treści, szybko stała się pozycją kultową. Mu Zimei stała się autorytetem młodego, zbuntowanego pokolenia. Popioły miłości są zbiorem luźnych tekstów i uwag, poezji i prozy. Są szokującym i śmiałym wyrazem seksualnej rewolucji, która dokonuje się w hołdującym wiekowym tradycjom społeczeństwie.

Bastet | 2011-06-24
Przeczytana: 13 lutego 2008

Książka dość przeciętnie napisana. Brakuje jej tego czegoś. W środku jest kilka ciekawych zdjęć Mu Zimei. Parę fragmentów jest ciekawych. Jednak ogółem wszędzie jest za dużo chaosu i gloryfikowania dość luźnego trybu życia. Oczywiście,to sprawa autorki jak żyje. Jednak jest to wedłgu mnie życie płytkie i pisanie o tym mija się z celem.

ania_och | 2010-09-26
Przeczytana: 26 września 2010

Po opiniach na temat tej pozycji spodziewałam się na prawdę czegoś mocnego. A jedyne co mogę napisać po przeczytaniu tej książki to "bez rewelacji" - są fragmenty, które przyjemnie się czyta i są też takie, które nudzą niesamowicie.
Styl (momentami chaotyczny) też nie zachwyca. Można by to niby tłumaczyć tym, że jest to zapis zaczerpnięty z blogu, ale po "dziennikarce" spodziewałam się czegoś więcej.

UWAGA: NUDA..
Kupiłam, zachęcona opisem na odwrocie książki "Skandalizujący seksualny dziennik młodej chińskiej dziennikarki."
Pierwsza myśl: "ŁAŁ, może być fajna!"
Przeczytałam, odłożyłam na półkę i zapomniałam. Idealnie sprawdzała się do czytania przed snem- jako środek nasenny.
W środku zdjęcia jakiejś nieatrakcyjnej, roznegliżowanej Chinki. Dziękuję, to nie dla mnie.

Agnieszka | 2014-05-22
Przeczytana: 23 maja 2014

No bez komentarza... Książka nudna, długa, głupia, beznadziejna i bezsensowna... W sumie to bez żadnej większej fabuły o dziewczynie, która czuje się seksualnie wyzwolona i chce zachowywać się jak facet. Nie dosłownie, oczywiście. W sumie to tak trochę strata czasu na jej czytanie, ale koleżanka pożyczyła, więc no cóż... Rozwaliły mnie zdjęcia w środku książki. Ciekawe po co one zostały tam umieszczone.
A wracając jeszcze do samej treści, to wielokrotnie odpływałam i totalnie nie wiedziałam, co się dzieje. Autorka pisze chaotycznie i strasznie dziwnie, jakby miała rozdwojenie (a nawet roztrojenie czy więcej) jaźni, bowiem raz o sobie pisze w trzeciej osobie a raz w pierwszej i ma mnóstwo pseudonimów. I ciągle jak mówi o kimś to pisze XXX, i ja już sama nie wiem, czy ciągle miała na myśli jednego bohatera czy kilku...

MarcinGall | 2012-01-10

Do przeczytania, lecz nie dowiemy sie jak wyglądają wieczory i życie nocne tam daleko. Jedynie można wyczytać łatwość z jaką kobieta znajduje seksualnego partnera. Do zakupu nie polecam ale jak już ktoś ma w rękach no to może przejrzeć karki.

Justyna | 2011-04-17
Przeczytana: 01 marca 2009

Jak dla mnie książka ta nie jest niczym nadzwyczajnym, a wręcz bardzo mnie zniechęciła. Opowieść o młodej dziewczynie intensywnie żyjącej na Dalekim Wschodzie. Pełna jest wulgaryzmów, szybkiego seksu, alkoholu i narkotyków.

BaskaB | 2012-02-23
Przeczytana: październik 2011

Na pewno szokująca jak na chiński rynek czytelniczy; dla "reszty świata" - bez rewelacji. Żaden przełom literacki...

Ela | 2010-07-20

bez zachwytu.