Sztuka pisania perswazyjnych tekstów - e-book

Okładka książki Sztuka pisania perswazyjnych tekstów - e-book Piotr R. Michalak, Jakub Woźniak
Okładka książki Sztuka pisania perswazyjnych tekstów - e-book
Piotr R. MichalakJakub Woźniak Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli

Okładka książki Marketing wirusowy w internecie Damian Daszkiewicz, Piotr R. Michalak, Anna Musz
Marketing wiru... Damian Daszkiewicz,...
Okładka książki Sztuka pisania perswazyjnych tekstów Piotr R. Michalak, Jakub Woźniak
Sztuka pisania... Piotr R. Michalak, ...

Jak ktoś się interesuje tematem można sięgnąć, krzywdy nie zrobi, a z pomocy zawsze warto skorzystać. Może dla innych okaże się skuteczniejsza.

Ciężko jest ocenić poradnik, dla mnie głównym wyznacznikiem powinna być wiedza z niego wyniesiona. Niestety z tej książki wyniosłam niewiele, pomimo tego, że była tam cała masa różnych informacji i technik. Nie trafiła do mnie, chyba zbyt dużo i za szybko chciałam to przyswoić. Trochę na minus umieszczenie reklamy własnej firmy w książce, myślę, że mało to profesjonalne....

Takiej książki szukałem! Same konkrety (dużo technik, świetnie omówione),brak lania wody. Czasem ironiczne wcięcia z widocznym użyciem techniki wpływu przez autora książki na czytelnika (wykorzystanie akurat omawianej techniki). Na samym końcu szczegółowo omówiony case study!

Nie zgadzam się z wieloma opiniami, że książka jest w istocie reklamą agencji Ententa. To znaczy inaczej... Może i jest, ale nie koniecznie takie było główne zamierzenie autorów. Pisząc o czymś konkretnym, ucząc czegoś można to robić na dwa sposoby - opisywać to co się wcześniej przeczytało, bądź to czego się doświadczyło. Pan Michalak powołał firmę copywriterską, skoro więc jego ogromny wkład umysłowy wszedł w jej tworzenie, ciężko byłoby mu nie pisać o niej.
Sama książka jest niezła, choć osobiście widzę w autorze jednego z mistyków kultu współczesnych szarlatanów pokroju Vitale czy Majewskiego. Sam autor z początku daje wyraz swojemu zdystansowaniu do NLP i świadomości, że ludzie jednak nie są tak głupi, jak zakładają teorię w.w. mistyków, a jednak w książce wiele jest dość naiwnych technik.
Czy warto przeczytać? A pewnie. Przesiać przez sito własnych doświadczeń i wyciągnąć wnioski. Nowicjuszom nie polecam.

• Poradniki, Popularnonaukowe
  • 2016