Boska bez włoska

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Bald Is Better With Earrings. A Survivor's Guide to Getting Thorugh Breast Cancer
poradnik, kobiece, nowotwór, rak
poradniki

PORADY OD KOBIETY, KTÓRA WYGRAŁA Z RAKIEM PIERSI! Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem – to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała...

PORADY OD KOBIETY, KTÓRA WYGRAŁA Z RAKIEM PIERSI!

Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem – to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała doświadczyć na skutek przejścia operacji, chemio- oraz radioterapii.

Nie wiedziała, jak radzić sobie z dojmującym bólem i złym samopoczuciem. Nie sądziła, jak ogromne zmęczenie będzie odczuwała – nie miała też pojęcia, jak należy je redukować. Nikt jej nie powiedział, w którym momencie powinna się spodziewać początku wypadania włosów. Andrea potrzebowała wtedy konkretnego, kompleksowego poradnika: takiego, który nie tylko w szczery i empatyczny sposób pokazałby, czego należy oczekiwać w tym trudnym czasie, ale przede wszystkim który pokazałby nadzieję na lepsze jutro.

„Boska bez włoska” to odpowiedź Andrei Hutton skierowana do kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. To szczery i ciepły poradnik okraszony subtelnym humorem i mnóstwem inspiracji, w którym Andrea dokładnie wyjaśnia, czego należy się spodziewać w trakcie leczenia i po nim, a także pokazuje, jak sobie radzić ze specyficzną emocjonalną karuzelą, na którą mimowolnie wsiadają chore kobiety.

TO KSIĄŻKA, DZIĘKI KTÓREJ W KOŃCU PRZESTANIESZ SIĘ BAĆ…

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/boska-bez-wloska/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/boska-bez-wloska/

Monika | 2017-08-13
Przeczytana: 18 lipca 2017

Książka wyjątkowa!
Autorka bez zbędnego patosu, wyolbrzymiania i straszenia, opisuje swoje przeżycia podczas raka piersi. Absolutnie obowiązkowa lektura dla kobiet chorujących na tego paskudnego raka. Książka nie pocieszy, ale wiele wyjaśni i uspokoi.
Zachęcam do sięgnięcia po nią również osoby związane z kobietami chorymi. Oczywiście, zdrowy nigdy nie zrozumie chorego, ale ta książka pozwoli choć odrobinę przybliżyć ten ciężki temat.

Wybebeszamy_książki | 2016-10-17

Rak to trudny temat. Nie odkrywam tym stwierdzeniem niczego nowego. Rak piersi - te dwa słowa wywołują w każdej kobiecie niepokój. Dreszcze przechodzą ciało. Następuje badanie piersi, głęboki wdech, wydech i nerwowy uśmiech.

Praktycznie

"Boska bez włoska" to praktyczny poradnik dla każdej z nas. Nieważne, czy chorujemy, czy też pląsamy ze zdrowym uśmiechem. Andrea Hutton z lekko wisielczym humorem, czasami z ironią przybliża nam życie Dziewczyny z Rakiem. Krok po kroku opisuje kolejne etapy leczenia, zmiany zachodzące w ciele i słowa pułapki, które kryją w sobie o wiele więcej niż początkowo sądzimy.

Książka podzielona jest na 10 działów, które posiadają kilka podrozdziałów. Stopniowo zgłębiamy temat.
Hutton udało się przedstawić go w sposób przystępny. Nie razi przygnębieniem, a kostucha nie szepcze nam do ucha. Wszelkie łzy pokrywa sarkastyczny uśmieszek, chociaż czasami i on ustępuje miejsca na rzecz powagi. Jednak autorce udaje się utrzymać sympatyczny klimat. Pisze bez...

SASSUNIA | 2016-10-03

Bardzo ciekawy poradnik – w stylu „kobieta kobiecie”. Andrea Hutton pisze niezwykle szczerze o wszystkich tematach związanych z rakiem piersi – począwszy od diagnozy, po symptomy złego samopoczucia, skutki chemii i radioterapii, a skończywszy na emocjonalnej karuzeli, na którą wsiadasz w momencie usłyszenia diagnozy. Ja akurat nie zostałam zdiagnozowana, ale niestety przydarzyło się to mojej dobrej koleżance, dlatego chciałam się dowiedzieć więcej o tym, jak to jest – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Naturalnie, każdy pacjent chorujący na raka jest unikalny i nie da się tutaj generalizować. Andrea, na przykład, nie akceptowała siebie bez włosów i zawsze zakładała perukę, moja koleżanka z kolei nie kryje się z utratą włosów.
Po przeczytaniu tej książki na pewno wiem więcej o tej strasznej chorobie. Wiem też, jak pomóc swojej koleżance, aby podnieść ją na duchu, pocieszyć i pokazać, że może na mnie polegać.

malenstwo_83 | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Autorka niemal za rękę prowadzi czytelnika przez całą drogę od momentu diagnozy nowotworu piersi, po leczenie na życiu "po" kończąc. Porusza kwestie, które często są przemilczane (seks, relacje z innymi ludźmi, jak przygotować sie na wypadające włosy, gdzie i jak kupować biustonosz po mastektomii). Zwykle wszyscy skupiają się na samym nowotworze, zapominając, że po pierwsze ma go kobieta i ma go pierwszy raz. Nikt na to nie jest przygotowany, więc taka książka pomaga uświadomić sobie co może człowieka spotkać.

karinakarina | 2017-05-22
| 2017-03-12