Pamiętamy Babilon

Wydawnictwo: Solaris
Jarek

Edycja specjalna przygotowana na Polcon 2016, którego gościem będzie Ian Watson. Nakład limitowany. Watson jest pisarzem wszechstronnym, interesuje go wiele tematów w fantastyce, a że mieszkał w różnych rejonach globu, to w swych tekstach często zamieszcza obserwacje i elementy kultury japońskiej, hinduskiej, włoskiej czy hiszpańskiej. Ian Watson, brytyjski pisarz, który zasłynął licznymi...

Ian Watson, brytyjski pisarz, który zasłynął licznymi znakomitymi opowiadaniami, drukowanymi u nas w prasie, antologiach czy zbiorach. Znamy go także z kilku powieści: Podróż Czechowa; Magia królowej, magia króla; Łowca śmierci, Trudne pytania; Implanty czy Ognisty robak.

Pracował nad scenariuszem spielbergowskiego A.I.

źródło opisu: solarisnet.pl

źródło okładki: solarisnet.pl

MałySuseł | 2017-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2017

Bardzo dobry zbiór różnorodnych opowiadań. Na minus: 1) typowe dla niskonakładowych wydań Solarisa błędy (brakujące kropki, złe literki itd - z 30 sztuk na książkę lekko licząc się znajdzie) oraz bardziej już subiektywna wada 2) część opowiadań znanych mi była z innych zbiorów Solarisa.

Kerszi | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Opowiadania są lepsze i gorsze. Jednak brakuje mi informacji gdzie one były wcześniej publikowane, rok ich powstania itd. Ciężko stwierdzić, czy były z lat 80., 90., czy XXI wieku. To dobrze świadczy o autorze, bo pewnie i będą poczytne za 10 lat, ale wolałbym znać czas powstania. Dobrze, że ta książka powstała, bo nowych opowiadań dzisiaj jest mało wydawanych, zwłaszcza takich poczytnych autorów, ale wydaje mi się że wydawca na odwal trochę ją wydał, albo się spieszył. Książkę ciężko było dostać, tylko wysyłkowo. O ebooku można na obecny czas (2017!) zapomnieć, a szkoda.

ppikar1978 Piotr | 2016-09-09
Przeczytana: 02 stycznia 2017