Przypisy do życia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Przypisy do życia są ciekawym spotkaniem z ważnymi postaciami krakowskiego i ogólnopolskiego życia literackiego i kulturalnego. Głównym bohaterem wspomnień jest ojciec autorki, Kazimierz Wyka, wybitny profesor literatury, legenda krakowskiej polonistyki, mistrz wielu pokoleń polskich polonistów. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera liczne fotografie pochodzące z archiwum autorki.Mart

rokita49 Boruta | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Autorka w podsumowaniu książki pisze tak o sobie:"Jestem osobą,człowiekiem,kobietą na rozstaju dwóch różnych czasów,panienką z dobrego domu,profesorską córeczką,panią profesor,wnuczką zacnych polskich prowincjuszy,powinowatą europejskiej inteligencji,badaczką literatury,NAMIĘTNĄ CZYTELNICZKĄ WSZYSTKICH KSIĄŻEK,KTÓRE KIEDYLKOWIEK NAPISANO,nie spełnioną pisarką fabularną".Duża przyjemność czytania,ponieważ książka jest napisana pięknym językiem i mówi o ludziach książki w znaczeniu szeroko pojętym.Opinia do zastanowienia dla osób czytających namiętnie: "Wychowanie w literaturze i za pomocą literatury posiada również swoje złe strony.Osobowość zmienia się niepostrzeżenie,jeżeli nie jest wcześniej dokładnie zaprogramowana.Jestem sobą i wieloma osobami z książek.które przeczytałam.Ale to nie znaczy koniecznie,że jestem "osobą książkową",raczej taką,która zmienia się pod ich wpływem i z wielkim trudem powraca potem do siebie samej".Zastanawiam się nad taką sprawą: jaki procent...

Slovana | 2016-06-19
Przeczytana: 2009 rok