Polski oficer

Cykl: Żołnierze nocy (tom 3)
Wydawnictwo: Bellona
Polish Officer
831110171X

Inne wydania

Książka uważana za jedno z ważniejszych dokonań literackich 1995 r. Opowiada o losach super agenta polskiego podziemia, Aleksandra de Milji, który zostaje zwerbowany przez polski wywiad w 1939 r., a jako pierwsze zadanie otrzymuje konwojowanie do Rumunii rezerw złota Narodowego Banku Polskiego. Później przyjdzie mu m.in. zorganizować akcję mającą na celu umocnienie morale zniechęconego i przygnębionego po klęsce wydarzeń wrześniowych społeczeństwa polskiego, odbudować siatkę wywiadowczą we Francji, a także odbić z niemieckiego więzienia sierżanta przedwojennego wojska polskiego, posiadającego cenne informacje na temat oficerów rozstrzelanych w Lesie Katyńskim.

Agnieszka Iwanicka | 2014-07-10
Przeczytana: 19 lipca 2014