Listy do rodziny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

W listach do rodziny Gombrowicz ciągle zaskakuje. Pisarz znany z upodobania do perfidnych gier literackich pokazuje swoje mniej znane oblicze: wrażliwego, skromnego człowieka, czułego brata i syna, który wspiera duchowo i materialnie zubożałą rodzinę pozostawioną w kraju. Daje czytelnikowi wgląd w swoją często niewesołą codzienność, a zarazem ostrą linią, wbrew rozwijanym w Dzienniku refleksjom, oddziela to, co prywatne, od tego, co literackie.

mangi17 | 2013-08-16

"Każda egzystencja jest klęską. Trzeba będzie, przypuszczam, prędzej czy później połknąć jakiś proszek i skończyć z tym; póki co żyje się przez ciekawość i z dnia na dzień." /Gombrowicz/
Codzienność Gombrowicza, bardziej autentyczna i prywatna, niż w Dzienniku.

Aleksandra Czuryło | 2016-10-18
| 2013-11-08