Kawaler w żółtym kaftanie

Cykl: Przygody kapitana Alatriste (tom 5)
Wydawnictwo: Muza
9788373199255

Inne wydania

Jeśli u kapitana Alatriste można mówić o końcu niewinności, to tu mamy z nim do czynienia. Bohater cyklu ujawnia bowiem swoje mroczne, zaciekłe oblicze, niełatwe do zaakceptowania nawet dla jego wiernego giermka. Trudno się jednak dziwić

Kasia | 2012-01-07
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Męczę tą książkę od ponad tygodnia i skończyć nie moge. Generalnie nuda, tylko czasami dzieje się akcja. Mam wrażenie jakbym czytała unudnioną wersje Pamiętnika starego subiekta z "Lalki". Właściwie czytam ją dalej, bo nie lubię odkładać na półkę nieprzeczytanych do końca książek.
W końcu!! Przebrnęłam przez nią i już nie wrócę! Czas na nową przygodę z inną książką!

Antoniuss | 2014-03-01
Przeczytana: 2011 rok

Kontynuacja przygód Kapitana Alatriste jest niezła i świetnie przedstawia realia XVII – wiecznej Hiszpanii, jednak intrygi dworskie są nieco nużące, a przeplatające się z nimi romanse mogą znudzić kogoś oczekującego coś więcej niż Harlequin. Z drugiej strony, bez tej pozycji obraz habsburskiej Hiszpanii byłby zdecydowanie niekompletny.

Opinia tyczy się wszystkich książek z tej serii. Bardzo fajne powieści historyczne, otworzyły przede mną świat XVII Hiszpanii. Zobaczyłem jak mało o niej wiem, a dzięki tym książką sporo się dowiedziałem. Jest więc i ciekawa akcja i aspekt edukacyjny. Bawiąc uczy...

Karol | 2013-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 maja 2013

Trzyma poziom, choć nie już tak dobra jak poprzednie części. Autor nieco powtarza schematy.

Anna Owczarczak | 2016-08-02
Przeczytana: wrzesień 2009