Zeszyt zaliczeniowy do ćwiczeń z anatomii prawidłowej Tom 1

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna
youstyna

Kompendium i zeszyt ćwiczeń z anatomii prawidłowej człowieka bazują na najnowszych badaniach naukowych z tej dziedziny. Szczególnym walorem podręcznika są szeroko pojęte zagadnienia i terminy z zakresu anatomii klinicznej i kliniki, co znacznie ułatwia ogólne zrozumienie przedmiotu. Ponadto zastosowanie w podręczniku najbardziej aktualnej nomenklatury anatomicznej, zarówno łacińskiej,...

Ponadto zastosowanie w podręczniku najbardziej aktualnej nomenklatury anatomicznej, zarówno łacińskiej, polskiej, ale również- po raz pierwszy w polskim podręczniku- angielskiej, stawia nasze wydanie ponad inne.

Kompendium zawiera w sobie całkowicie kompletny materiał, wymagany od studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Jest również zdecydowanie przydatne ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, studentom pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki

i zdrowia publicznego.

Idealnie sprawdza się jako repetytorium z anatomii człowieka w praktyce lekarskiej przed Lekarskim Egzaminem Państwowym.

Publikacja składa się z 3 zestawów Kompendium + zeszyt ćwiczeń (tom I, II, III) - łącznie 6 publikacji.

Tom I (kompendium + ćwiczenia) zawiera zagadnienia dotyczące osteologii i syndesmologii. Jest to część wprowadzająca studentów w świat wiedzy anatomicznej, dzięki której mogą zapoznać się z podstawową terminologią medyczną w różnych językach- łacińskim, polskim i angielskim.

Dzięki dokładnym rycinom, można dostrzec każdy szczegół uwidoczniony na szkielecie.

Tom II (kompendium + ćwiczenia) obejmuje części miękkie ciała w ujęciu topograficznym . Dokładnie przedstawione są mięśnie, naczynia, nerwy i narządy trzewne głowy i szyi. Precyzyjnie pokazana jest również zawartość jamy klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Tom III (kompendium + ćwiczenia) skupia się przede wszystkim na neuroanatomii, którą powszechnie uważa się za jedną z najsłabiej poznanych gałęzi anatomii, zatem kompendium to jest źródłem informacji, które są niezwykle trudne do zdobycia.

źródło opisu: http://www.ksiazki-medyczne.eu/tom-i-zeszyt-zalicz...(?)

źródło okładki: http://www.ksiazki-medyczne.eu/tom-i-zeszyt-zalicz...»