Kumpelka

Wydawnictwo: Akapit Press
One of The Guys

Tonya alias Toni odkrywa, że ma głowę do interesów, a znajomi chłopcy są nie tylko świetnymi kumplami, lecz także bezcennym kapitałem firmy oferującej koleżankom ze szkoły męską asystę, gdy brak chłopaka lub potrzebna jest zasłona dymna usypiająca czujność rodziców. Toni staje się popularna wśród koleżanek, interes kwitnie… do czasu.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/23-zapowiedzi

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/23-zapowiedzi

Justyna Antoniewicz | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Toni czyli Buła typowa chłopczyca, zawsze trzymała się z paczką swoich przyjaciół ma głowę do interesów odkrywa to w sobie, lecz jeden głupi jej wybryk zmienia wszystko. Nowa szkoła żeńska Toni okazuje się dla niej prawdziwym szokiem.
Pragnie utrzymać przyjaźń z Wodnikiem,Lanserem, a także Kowbojem wpada na szalony pomysł.
Potrzebny Toni Lipny chłopak.Dla Toni jej znajomi są świetnymi, dobrymi kumplami.
Tworzą zgraną, fajną paczkę przyjaciół mają po siedemnaście lat.
Takich przyjaciół to chciałabym posiadać byłoby mnóstwo śmiechu, beki nie narzekałabym na nudę z nimi.
Toni to sympatyczna, miła postać dla mnie pozytywna i Wodnik fajny chłopak od początku się z nimi zaprzyjaźniłam.
"Kumpelka" to lekka, przyjemna lektura dla odstresowania, oraz relaksu bardzo dobra młodzieżowa książka z przyjemnością przeczytałam na poprawienie humoru świetna książka!!!

Monika Szulc | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Toni jest chłopczycą i zawsze trzymała z paczą przyjaciół, lecz jeden głupi wybryk zmienia wszystko. Nowa szkoła i do tego żeńska, jest dla Toni szokiem. Szukając sposobu na utrzymanie przyjaźni z Wodnikiem, Lanserem oraz Kowbojem, wpada na wyjątkowy pomysł. Lipny chłopak, potrzeby? Jak najbardziej. Jej nowe przyjaciółki szukają pomocy przystojnego chłopaka, a Buła-Toni, może im jej udzielić. Interes z płatnymi randkami rozwija się zadziwiająco szybko, ale do czasu.

Toni wychowała się w męskim gronie i jako członkini, w dużej mierze chłopięcej paczki, zatraciła się w wygłupach i szukaniu drogi do wpasowanie się. Bohaterowie zaczynają ostatnia klasę i mają po siedemnaście lat. Tak naprawdę mam mieszane uczucia względem wieku bohaterów. Z jednej strony wydali mi się oni dziecinni. Głupie pomysły, choć zabawne, to były nadzwyczaj nieprzemyślane. Jednak z drugiej strony, w życiu nie ma niespełna osiemnastolatków doświadczonych w różnych sferach życia, w tym i seksualnych, a takich...

Angel | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Są takie książki, które totalnie wkręcają już od pierwszej strony, ba, nawet od pierwszego zdania! Ta książka potrzebowała do tego trochę więcej czasu. Jednak kiedy już przebrniemy przez początek, całkiem dużo zaczyna się dziać.
Toni/Buła, to taka typowa chłopczyca. Jej Przyjaciółmi od zawsze są chłopcy. A tu bach! Jeden wybryk i nagle musi zmienić szkołę na ŻEŃSKĄ! Ale nie martwcie się, pod spódniczką nosi piłkarskie szorty ;)
To ogromna zmiana w jej życiu, potęgująca obawę, ze wszystko się zmieni, że oddalą się od siebie z przyjaciółmi. I rzeczywiście dużo rzeczy się zmienia.
Według mnie opis książki jest trochę mylący. Mimo wszystko sam „biznes” jest jakby sprawą poboczną, nie jest to najważniejszy temat książki, chociaż na pewno coś się od niego zaczęło:) Powiedziałabym, że to książka, nie tyle nawet o dorastaniu, co o zmianach które często w naszym życiu zachodzą. O strachu z nimi związanym. O tym, że musimy wykonać jakiś krok, ale tak cholernie się boimy tego co z tego...

Brekker | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

"Kumpelka" to lekka i przyjemna książka o dorastaniu. Jeśli chodzi o przebieg wydarzeń pozytywnie mnie zaskoczyła. Świetni bohaterowie, uwielbiam klimat w jakim jest stworzona. Pomimo niektórych poważnych tematów jakich podejmuje, książka jest bardzo zabawna. Co tu dużo mówić,nie jest to może jakieś arcydzieło, jednak przyjemna odskocznia od codzienności.

kruczek | 2016-11-15

Moja opinia:

Dzisiaj napiszę wam kilka słów o przezabawnej i nieco szalonej książce o fajnym tytule „Kumpelka„.

Nie którzy kojarzą ją bardzo dobrze po jej fajnej okładce z dość zgrabnymi stopami i z ciekawym opisem z tyłu, który obiecuję nam naprawdę super historię z superbiznesem w rolach głównych.

I teraz zapewne jesteście bardzo ciekawi czy jej środek jest tak samo odlotowy jak jej nietuzinkowa okładka?
Hm… Jak wam to napisać, abyście mnie dobrze zrozumieli :)
Ta książka jest tak bombowo odlotowa, że aż żal jest kończyć ją czytać.

Fabuła i styl:

Fabuła książki jest bardzo ciekawa i wciągająca.
Niewątpliwie ma ona w sobie to coś, co nie tylko potrafi zarazić czytelnika niekontrolowanym wybuchem śmiechu, ale i także potrafi napełnić go megaśnym kopem pozywnej energii.

Jeśli chodzi o styl autorki, to jest on bardzo lekki, zabawny i przede wszystkim pełen dynamicznej akcji.
Czytając historię Toni ani przez chwilę nie czułam się atakowana przez nudę czy też znużenie....

Biblioteka Szkolna | 2017-02-02

Przyjaźń chłopczycy – Toni Valentine - z Wodnikiem, Lanserem i Kowbojem, jest naznaczona niezwykłym doświadczeniem z czasów, kiedy jeszcze byli dziećmi. Jednak każdy z nich dorasta. Coraz trudniej zebrać całą grupę na wyprawy nad tajemnicze jezioro. Jeden haniebny wybryk Toni może zniszczyć wszystko, co dotychczas zbudowali… Opcja żeńskiego liceum nie uszczęśliwia dziewczyny, która pragnie ponownie zjednoczyć przyjaciół. Pomagają jej w tym predyspozycje do interesów i pierwsza w życiu kumpelka. Firma przyjaciółek staje się popularna w społeczności dziewczyn, ale czy to bezpieczne rozwiązanie? Nowa przyjaciółka, niespodziewana miłość, skomplikowana przyjaźń i poważne kłopoty – czy Toni uda się to wszystko ułożyć, zanim wpadnie po uszy w ogromne tarapaty?

„Kumpelka” mówi o wieloletniej przyjaźni, która nie rdzewieje; o nastoletnich problemach i tragicznej sytuacji, w której zostaje postawiona Toni. Takiej, w której każde wyjście prawdopodobnie zakończy się klęską.

Opowieść nie...

lady22 | 2016-12-08

Zakochałam się w tej książce :) Nie mogłam oderwać od niej wzroku :) Prostu cudo.... Niby o nastolatkach ale bardzo życiowa :)

redgirl_books | 2017-03-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Buła, Wodnik, Lanser i Kowboj od kilku lat tworzą zgraną paczkę. Przyjaźnią się od podstawówki, kiedy to nad jeziorem Champlain ujrzeli monstrum z głębin. Od tej pory często urządzali obławy na Jezioraka - tak nazwali potwora. Towarzyszyło im dużo śmiechu i jeszcze więcej śmieciowego jedzenia.
Wszyscy są już w ostatniej klasie liceum, przygotowują się do matur. Toni, na którą mówią Buła, przeczuwa, że wkrótce ich życie się zmieni co odbije się na ich przyjaźni.
Wracając z ostatniej obławy, dziewczyna chcąc na dłużej zatrzymać kumpli wpada na szalony pomysł, który jest fatalny w skutkach. Mama Toni wysyła ją do żeńskiego liceum przez co przyjaciele jeszcze bardziej się od niej odsuwają, oprócz Wodnika.
Dziewczyna, która jest chłopczycą nie najlepiej się czuje w nowej szkole. Nowe miejsce pełne dziewcząt ją oszałamia. Jednak poznaje Elizabeth, która wkrótce zostaje jej pierwszą przyjaciółką. Buła wraz z nią wpada na kolejny pomysł, aby móc scalić swoją ferajnę. Zakładają firmę...

Graczkaktóragra | 2016-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2016

Lekka, krótka książka. Ujęła mnie w niej świetna kreacja bohaterów. Polecam wszystkim fanom młodzieżowych, zabawnych obyczajówek.

Ame | 2017-05-21