Oparci o ŚMIERĆ

Wydawnictwo: Bollinari Publishing House
historia
Thadeus

Najpiękniejsza książka o Powstaniu Warszawskim Bohaterami tej opowieści są młodzi ludzie, którzy złożyli swe życie w ofierze Ojczyźnie. To książka o poetach okupowanej Warszawy i ich pokoleniu. ,,Historia ich oszukała, nagle zmieniła kierunek. Ich ojcowie urodzeni w niewoli, odtworzyli Rzeczpospolitą z dzieł pisarzy i z rodzinnych wspomnień; oni, urodzeni w wolności, zostali nagle wrzuceni w...

Najpiękniejsza książka o Powstaniu Warszawskim

Bohaterami tej opowieści są młodzi ludzie, którzy złożyli swe życie w ofierze Ojczyźnie. To książka o poetach okupowanej Warszawy i ich pokoleniu. ,,Historia ich oszukała, nagle zmieniła kierunek. Ich ojcowie urodzeni w niewoli, odtworzyli Rzeczpospolitą z dzieł pisarzy i z rodzinnych wspomnień; oni, urodzeni w wolności, zostali nagle wrzuceni w świat niewoli. Postanowili stworzyć literaturę tak wielką, by znów ktoś - jak z zapisów testamentu - mógł odtworzyć z niej wolną Polskę".

To opowieść o pięknie życia, poezji i Ojczyźnie.

Bronisław Kopczyński, Wacław Bojarski, Andrzej Trzebiński, Tadeusz Gajcy i Zdzisław Stroiński tworzyli pismo ,,Sztuka i Naród". Napędzali jego istnienie własną myślą, pracą i entuzjazmem. Żaden nie przeżył Powstania Warszawskiego. Dziś nie wiemy o nich wiele, ,,żyjemy z kaleką pamięcią i amputowaną wyobraźnią" - jak pisze autor, przywracając tą książką pamięć o ludziach, którzy liczyli się ze śmiercią - i tak nieuniknioną, bo wiedzieli, że najważniejszy jest czas przed nią i jakość życia.

źródło opisu: http://polskaksiegarnianarodowa.pl/pl/p/Oparci-o-smierc/810

źródło okładki: http://polskaksiegarnianarodowa.pl/pl/p/Oparci-o-smierc/810