Szukajcie mego oblicza

Seria: Mistrzowie Literatury
Wydawnictwo: Rebis
Seek My Face
Jerzy Kozłowski,

Wiosną 2001 roku na odludziu w środkowym Vermoncie spotykają się dwie kobiety. 78-letnia malarka Hope udziela wywiadu młodej dziennikarce z Nowego Jorku Kathryn. Snując opowieść o swoim burzliwym życiu, niespodziewanych zakrętach własnej kariery, podsumowuje triumfalne, wzruszające, a czasem zabawne dzieje powojennej amerykańskiej sztuki. W czasie wywiadu między kobietami zawiązuje się przedziwna więź, która każe im nakładać kolejne maski: matki i córki, pacjentki i tarapeutki, ofiary i drapieżcy, idola i wyznawczyni.

Komaga | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Malarka, była żona dwóch malarzy i jednego finansisty wspomina swoje życie w wywiadzie-rzece.Poznajemy ją, jej mężów oraz środowisko artystyczne powojennych Stanów. To co mnie najbardziej zachwyciło w książce to doskonale pokazana starość głównej bohaterki. Aż czułam jej ból artretycznych palców...Nie zgadzam się natomiast z opisem książki z okładki o specjalnej więzi między autorką wywiadu a bohaterką. Nie ma tu więzi. Jest tylko niechęć ze strony autorki (paradoksalne) oraz nieśmiała, niespełniona nadzieja na przyjaźń ze strony bohaterki.

Dakocina | 2015-09-28
katamorion | 2015-06-08