Szukajcie mego oblicza

Seria: Mistrzowie Literatury
Wydawnictwo: Rebis
Seek My Face
Jerzy Kozłowski,

Wiosną 2001 roku na odludziu w środkowym Vermoncie spotykają się dwie kobiety. 78-letnia malarka Hope udziela wywiadu młodej dziennikarce z Nowego Jorku Kathryn. Snując opowieść o swoim burzliwym życiu, niespodziewanych zakrętach własnej kariery, podsumowuje triumfalne, wzruszające, a czasem zabawne dzieje powojennej amerykańskiej sztuki. W czasie wywiadu między kobietami zawiązuje się przedziwna więź, która każe im nakładać kolejne maski: matki i córki, pacjentki i tarapeutki, ofiary i drapieżcy, idola i wyznawczyni.

książek: 1984
Komaga | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Malarka, była żona dwóch malarzy i jednego finansisty wspomina swoje życie w wywiadzie-rzece.Poznajemy ją, jej mężów oraz środowisko artystyczne powojennych Stanów. To co mnie najbardziej zachwyciło w książce to doskonale pokazana starość głównej bohaterki. Aż czułam jej ból artretycznych palców...Nie zgadzam się natomiast z opisem książki z okładki o specjalnej więzi między autorką wywiadu a bohaterką. Nie ma tu więzi. Jest tylko niechęć ze strony autorki (paradoksalne) oraz nieśmiała, niespełniona nadzieja na przyjaźń ze strony bohaterki.

Gabriela | 2017-09-16
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2017
Przeczytana: 16 września 2017

Bardzo plastyczny język, świetnie oddana atmosfera zanurzania się we wspomnieniach. Dobrze zarysowane postacie, bez jednoznacznej oceny. Trochę za długie zdania, dużo rozbudowanych wtrąceń, co może powodować gubienie wątku i lekki chaos. Ogólnie mówiąc przyjemna lektura, szczególnie na pochmurne popołudnie.

Avi | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Jak ktoś tworzy zdania na pół strony, to niezależnie jak dobrze, kwieciście, zmysłowo będzie napisana książka- zanudzi w końcu. Dobra pozycja ale czuje się zmęczona strasznie jej czytaniem.

Dakocina | 2015-09-28
katamorion | 2015-06-08