Fundusze UE 2007-2013 dla mikro, małych i średnich firm - e-book

Wydawnictwo: Placet
biznes, finanse

To m&ój skr&ót oficjalnej nazwy Małe i średnie Przedsiębiorstwa (MśP). Sympatycznie ich nazywam, prawdaa Misie na to zasługują &&ndash, to Misie tworzą miejsca pracy, dają doch&ód naszej gospodarce narodowej, borykają się na co dzień z pazernym fiskusem i zUS-em, ze stale zmieniającym się prawem, dziurawymi drogami i jeszcze wielu innymi problemami. Powinniśmy wspierać Misie, są bardzo pożyteczne... Jakie wsparcie będzie dostępne w latach 2007&&ndash,2013 dla Misi&ów &&ndash, opowiada moja książka.Najczęściej wymienianą przez MśP przyczyną zniechęcającą do starań o pomoc jest to, że trudno uzyskać informację gdzie i o jaką pomoc można się starać , następną jest brak wiary, że się otrzyma dofinansowanie , kolejną: wymogi formalne, brak środk&ów własnych, kr&ótkie terminy składania wniosk&ów, trudności z wypełnieniem wniosku i postawa urzędnik&ów .Ta książeczka ma ułatwić Misiom starania o pomoc, najbardziej zaś &&ndash, ma poprawić dostęp i jakość informacji . Uproszczenie procedur &&ndash, niestety nie jest w mojej gestii...Czas oczekiwania na rozpoczęcie korzystania z puli środk&ów w nowej siedmiolatce (2007&&ndash,2013) nie powinien być zmarnowany. To dobra pora na przygotowanie projekt&ów, kt&óre chcielibyście realizować przy udziale środk&ów pomocowych z UE. Do ogłoszenia pierwszych konkurs&ów pozostało niewiele czasu. Powinien być to czas wykorzystany w pełni na uczenie się i dobre przygotowanie do absorpcji funduszy europejskich. Wszystkie obowiązujące wzory wniosk&ów, biznesplan&ów i innych załącznik&ów powstaną, według zapowiedzi resort&ów odpowiedzialnych za absorpcję funduszy, do końca czerwca 2007 roku.