Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami

Tłumaczenie: Tomasz Swoboda
Cykl: Ariol (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Ariol. Un petit âne comme vous et moi
9788374207812
humor
komiksy
Ewa

Cierpią katusze, kiedy rano mają wstać do szkoły, nienawidzą gramatyki (a zwłaszcza tych trudnych z a i m k ó w), robią sobie głupie kawały i marzą, żeby zostać superbohaterami. Tak, zdecydowanie nie mają łatwego życia… Świetny komiks o zakręconych przygodach Ariola i jego równie szalonych kumpli. Wyjazd do dziadków, sadzenie drzew, platoniczna miłość, lekcja WF-u, kolejny odcinek serialu –...

Tak, zdecydowanie nie mają łatwego życia…

Świetny komiks o zakręconych przygodach Ariola i jego równie szalonych kumpli.

Wyjazd do dziadków, sadzenie drzew, platoniczna miłość, lekcja WF-u, kolejny odcinek serialu – to banalne, prawda? Nie dla nich. Dla tytułowego niebieskiego osiołka i kompanii szkolnych kolegów codzienne wydarzenia są źródłem straszliwych dramatów, ale też – jak sami mówią – niezłej beki.

Brawurowo opisane postacie i żywy język uwiodą każdego, kto sięgnie po te książki.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

Wkp | 2017-01-02
Przeczytana: 23 grudnia 2016

AR I OL RAJT?

„Ariol”, francuska seria komiksowa, zadebiutowała na rynku w roku 2000. Od tamtej pory doczekała się 11 albumów (według drugiego wydania, które stało się podstawą polskiej edycji) oraz serialu telewizyjnego zamkniętego na 13 epizodach. Niedawno, dzięki wydawnictwu Adamada komiks trafił także do rąk czytelników mieszkających nad Wisłą. Skierowany głównie do dzieci, zawiera w sobie wiele elementów, które przypadną do gustu również dorosłym odbiorcom (i które nie są raczej przeznaczone dla najmłodszych), poprawia humor i ma swój urok. Czy do końca spełniony?

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater https://sztukater.pl/komiksy/item/19804-just-a-donkey-like-you-and-me.html

Przeczytana: 26 lipca 2017

W czasach mojego dzieciństwa królowały komiksy z Tytusem a potem wkroczył disneyowski Kaczor Donald. Wielokrotnie wertowane obrazkowe historie, znane praktycznie na pamięć, wciąż bawiły. Jeśli szukacie czegoś na miarę współczesnego Papcia Chmiela, to z radością podsuwam Wam propozycję od Wydawnictwa Adamada – "Ariola".
Tytułowy bohater jest... osłem. W sensie gatunku, nie rozgarnięcia. To typowy uczeń, który pasjonuje się superbohaterami, zabawą i unikaniem nauki. Ma najlepszego przyjaciela, który średnio przejmuje się higieną oraz obiekt westchnień – Petulę. No i oczywiście mnóstwo niesamowitych perypetii!

Życiowe problemy Ariola i jego kolegów zdecydowanie przypadną do gustu młodym czytelnikom i nie zgorszą ich rodziców. Można powiedzieć, że bohater komiksu to bardzo typowy chłopiec, a jego perypetie są bliskie niejednemu z nas. Śmieszą, ale niosą też kilka sympatycznych przesłanek nadmiernie nie moralizując. To z pewnością lekka i przyjemna rozrywka dla dzieci w wieku 7-10...

bromba | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Dziwnie czytać komiks na głos, ale poradziliśmy sobie i świetnie się ubawiliśmy. Bardzo udany tytuł: wartkie dialogi, rozbrajające i wiarygodne scenki, prześmieszne charakterki. Chcemy więcej!

ejotek | 2018-01-13
Przeczytana: grudzień 2017

Nie przepadam za komiksami. W dzieciństwie też ich nie lubiłam. Moja Siedmiolatka nie miała z tym gatunkiem zbytnio do czynienia, aż do chwili gdy poznała serię o Ariolu... Wprawdzie zaczynała przygodę od tomu drugiego, ale po tym jak się w niej zakochała szybko nadrobiła straty i w chwili obecnej zna już niemal na pamięć wszystkie trzy obecne już na rynku wydawniczym tomy. Dziś Patrycja zachęci Was do rozpoczęcia przygody z Ariolem a niebawem zaprosimy na recenzje kolejnych tomów.

Uwaga! Nietypowy pomysł na recenzję :)

Jako, że osobiście nie czytałam Ariola, znam go, bo przeczytała mi córka (dawniej było 'poczytaj mi mamo' a teraz jest 'poczytam ci mamo':)), ale to nie to samo, dlatego postanowiłam że tym razem recenzja będzie inna - przeprowadziłam z Siedmiolatką wywiad :) Nie tylko odpowiedziała na moje pytania, ale samodzielnie te odpowiedzi tutaj wpisała :D

ejotek: Kim jest Ariol?
Patrycja: Ariol jest niebieskim osłem.

ejotek: Jaki jest Ariol?
Patrycja: Ariol jest...

Amarisa | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Recenzja, jak zawsze, na moim blogu - zapraszam :)

giera | 2016-10-25

Przypuszczałem, że prędzej czy później jakiś rodzimy wydawca zainteresuje się bestsellerową francuską serią komiksową „Ariol”, za którą odpowiadają dwaj panowie: Emmanuel Guibert (scenariusz) oraz Marc Boutavant (rysunki). Co prawda stawiałem na któregoś z dużych i doświadczonych edytorów komiksowych. Pomyliłem się. I dobrze, a nawet lepiej. Rzecz ukazuje się staraniem oficyny Adamada, która specjalizuje się w publikacji książek dla dzieci. „Ariol” jest pierwszym komiksem w koszyku gdańskiego edytora. Seria wystartowała we wrześniu, pierwszy tom nosi tytuł „Wszyscy jesteśmy osiołkami”, a drugi „Być jak Superkoń”, ukazał się w bieżącym miesiącu.

Głównym bohaterem serii jest tytułowy Ariol, który jest osiołkiem, a właściwie chłopcem w wieku szkolnym w ciele małego osła. Jego najbliższym kolegą jest Ramono (świnia), a koleżanką Scysja (mucha), a wielką miłością Petula (krowa). W recenzowanej pozycji pomieszczono dwanaście krótkich historii z życia wziętych. Ariol boryka się z takimi...

steffburton | 2017-08-17
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

lekkie, fajne, dobre

Fifi | 2018-05-21

Śmieszne i dobrze ilustrowane komiksy

Michał | 2018-09-11
Przeczytana: 10 września 2018