Siła odpychania

Wydawnictwo: W.A.B.
838822199X

Powieść przedstawia burzliwy romans dwojga trzydziestolatków, który z biegiem czasu przemienia się w miłosny trójkąt. Obserwujemy dramat uczucia zanieczyszczonego, a wreszcie zniszczonego przez wzajemne projekcje, dramat związków, które oparte są na wymyślaniu sobie partnera, a nie na prawdziwym spotkaniu z nim. Cała trójka bohaterów powieści wyemigrowała z PRL w latach osiemdziesiątych. Romansując i konkurując ze sobą, próbują zrozumieć rzeczywiste motywacje własnych życiowych wyborów. Starają się także przemyśleć swój stosunek do polskości i katolicyzmu. Czytelnicy, którzy znają Cezarego Michalskiego jako agresywnego publicystę, będą zaskoczeni.

bettina | 2016-04-17
| 2015-04-18