Opowiem ci, mamo, co robią statki

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią statki Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią statki
Marcin BrykczyńskiArtur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2016-10-26
2016-10-26
28 min.

Okładka książki Czy już wiesz kim zostać chcesz? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Czy już wiesz ... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...

Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Koala nie pozw... Emilia Dziubak, Raf...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią mrówki Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią pociągi Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...

Duet Nowicki - Brykczyński jak zwykle stanął na wysokości zadania, tym razem poświęcając książkę z serii "Opowiem ci mamo co robią..." statkom. Książka do czytania, oglądania, szukania szczegółów i poznawania pojazdów wodnych. Gratka dla każdego małego fana pojazdów. U nas młody bardzo polubił.

Moje dziecko lubi oglądać tę książkę, zadaje pytania do ilustracji. Ogólnie książki Artura Nowickiego z tej serii nam się podobają. Jednak zespół redakcyjny nieco zwiódł - nie ma statków wojennych, tylko okręty. I pingwiny nie mieszkają tam, gdzie niedźwiedzie polarne! Wie to nawet mój czterolatek!

Rewelacyjna książka. Bardzo dużo wiedzy i zagadek. Mam z tej serii 4 książki: Pociągi, Statki, Auta oraz Samoloty. Zdecydowanie Statki i Pociągi najlepsze.

Chyba po Co robią auta i samoloty przywykłam do tej specyficznej grafiki i przestała mnie razić.
Z tych trzech (auta, samoloty, statki) ta najbardziej edukacyjna, wiem już jak wygląda popowka! :)

Kolejna książka z serii Opowiem ci mamo. Choć nie tak dobra, jak ta o pociągach czy dinozaurach, naprawdę bardzo nam się podoba i mamy ją w naszej domowej bibliotece.

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Co robią statki to książka, która zabiera nas i dzieci w podróż po morzach i oceanach. Ale nie tylko. Odwiedzimy port, stocznię, paradę żaglowców. Poznamy rodzaje i przeznaczenie statków od najmniejszych do tych ogromnych. Poznamy do czego nam służą statki współcześnie i w przeszłości. Zobaczymy wyprawy odkrywców i spotkamy się z piratami. Zatem w drogę, a w zasadzie w morze!

Idealna książka dla fanów morskiej przygody. W książce poznamy życie na statku, ich rodzaje na przestrzeni epok oraz jakie zwierzęta im towarzyszą podczas podróży. Dokonała pozycja malucha która bawi i uczy.

"Opowiem Ci mamo, co robią statki" to książka nie tylko dla młodych czytelników, dzięki której poznają świat stataków dużych i małych, bo statkiem może być prawie wszystko co pływa po wodzie. Każde dziecko będzie się przy niej dobrze bawiło i rozwijało. Książka jest pełna ciekawych historii i przygód. Każda strona to inna historia do opowiedzenia przez dziecko, oraz zadania i zagadki do rozwiązania. Książka bawi i uczy jednocześnie. "Statki" to książka z twardymi stronami więc najmłodsze dzieci mogą same ją przeglądać.

Na pewno zainteresuje malucha, bardzo fajnie zilustrowana, polecam!

Na pewno zainteresuje malucha, bardzo fajnie zilustrowana, polecam!

Ciekawa i interesująca - to doskonałe przymiotniki by nazwać całą serię "Opowiem Ci mamo" ten tom jest dowodem na to że przy czytaniu książeczki twój maluch może również się doskonale przy tym bawić i poznawać otaczający go świat.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Szymuś

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią statki