Ag2S

„Drzewo” to niezwykła książka – można ją oglądać strona po stronie, a po wyrwaniu kartek stworzyć układankę w rozmiarze XXL. Wówczas przed naszymi oczami wyrośnie wspaniały dąb, a na nim i obok niego (a nawet pod nim!) zobaczymy niezliczone gatunki zwierząt: ptaków, owadów, ssaków… Na odwrocie plansz składających się na ten obraz znajdziemy zadania do wykonania, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych oraz pomysły na twórcze spędzenie czasu!
W tej pięknej książce-układance Katarzyna Bajerowicz łączy humor ze sporą dawką wiedzy, którą przekazuje w sposób najciekawszy z możliwych – poprzez wspaniałą zabawę!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

AnnaSikorska | 2016-11-15

Od jakiegoś czasu Nasza Księgarnia zaskakuje dorosłych i młodych czytelników formą oraz treścią. Pierwsze książki bez tekstu podbiły nasze serca, kiedy córka miała niecałe dwa lata. Od początku była wielką miłośniczką słuchania, oglądania. „Rok w mieście”, „Rok w lesie” oraz seria książek „Opowiem ci, mamo, co robią” stała się bardzo ważnym elementem naszej codziennej zabawy i czasu spędzonego z książkami. To chwile, kiedy siedzimy spokojnie i opowiadamy sobie o tym, co widzimy na ilustracjach, wyszukujemy nowe szczegóły.
Pierwszą książką będącą dużymi puzzlami, jaka do nas trafiła jest „Żeloglutki na placu budowy”. Pojedyncze kartony z interesującymi ilustracjami stały się interesującym materiałem do pracy. Tym razem trafiło do nas „Drzewo”, które podobnie, jak „Żeolglutki” bardziej przypominają układankę niż książkę. „Czytanie” można rozpocząć od oglądania poszczególnych kart, przeglądania stron, poznawania informacji i pomysłów na zabawy. Po rozerwaniu kart książka zmienia się w...

Wydawnictwo Nasza Księgarnia co rusz mnie zadziwia. Kiedy mam wrażenie, że już żadne nowe pomysły wydawnicze mnie nie zadziwią zawsze ktoś sprawia, że się w tym temacie mylę ;) Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że książka jak książka, podobna trochę do tych z serii "Opowiem Ci mamo", ale nie... I fakt podobna to może ona i jest, ale po jej otwarciu spotka Was niespodzianka! Ta książka nie jest ani trochę zwyczajna, wręcz przeciwnie... Ciekawi? Już tłumaczę co w niej takiego niezwykłego!

Po pierwsze i najważniejsze ta książka to układanka. Tak, dobrze przeczytaliście jest to książka do układania ;) W środku są niby zwyczajne sztywne kartki, ale wiecie co? Należy je wyrwać! Wiem, że brzmi to strasznie, aż ciarki człowieka przechodzą na myśl o wyrywaniu kartek z książek, prawda? Ale tutaj właśnie o to chodzi ;) A po co je wyrywać? Oczywiście, aby potem ułożyć z nich wieeeelkie drzewo!

Drzewo, które tutaj poznamy to dąb. Ogromny, piękny, rozłożysty dąb na którym mnóstwo się...

elima | 2017-03-17
Na półkach: Tegoroczne
Przeczytana: 17 marca 2017

Bardzo ciekawy pomysł na książkę dla dzieci. W oryginalnej postaci strony są sklejone więc ogląda się je jak książkę. Po rozklejeniu stron mamy bardzo dużą układankę, z wieloma szczegółami. Okładka posiada gumkę, więc po zebraniu stron nadal tworzy zwartą "książkową" całość, którą można postawić na półce.

raywoman | 2017-05-23
Marta | 2016-12-22