Krwisty befsztyk

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8372201943

Rumiński nie upiększa opisywanej rzeczywistości i swoich bohaterów. Czytelnik znajdzie ich w sytuacjach, na które autor nie nałożył żadnej stylistycznej draperii, nie zastosował żadnego literackiego znieczulenia , gdyż świadomie nie pragnął opisywać życia i człowieka piękniejszymi, niż na to zasługują. Krwisty befsztyk to kawałek rzetelnej, wyrazistej prozy spod znaku Hłaski i Hemigwaya.

geokuba | 2012-12-03
Przeczytana: 2001 rok

Tę książkę przeczytałem chyba w 2001 r. Kupiłem ją po przeczytaniu opowiadania "Za sto dolarów" tegoż autora, które ukazało się w dwumiesięczniku "Studium" nr 5(35)2002, wydawanego przez Wydawnictwo Zielona Sowa (opowiadanie, którego nie ma w tej książce). Byłem wtedy, może nie tyle wstrząśnięty, ale oczarowany, ponieważ młody chłopak w moim wieku napisał coś, co do mnie trafiło w całości. Chciałem więcej i kupiłem tę książkę. Są to opowiadania. Mocne, mroczne, gorzkie - świetne. Myślałem, taki młody gość, a jak pisze. Chciałem jeszcze więcej. A on za 3 lata umarł. Miał 32 lata.
Marzy mi się, żeby ktoś wydał wszystkie jego rzeczy, które napisał, w jakimś zbiorczym tomie.
W "Studium" nr 3(39)-4(40)2003 ukazało się również opowiadanie "Po moim trupie", którego też w "Krwistym befsztyku" nie ma. Natomiast w numerze 2(44)-3(45)2004, tuż przed swoją podróżą do Afryki, po powrocie z której zmarł w wyniku powikłań malarii, udzielił wywyiadu. (Wywiad ukazał się po jego śmierci). Mówił w...

lemontree | 2015-07-05
Actian | 2013-04-22