Forrest Gump Peguin Readers Level 3

Wydawnictwo: Longman
Forrest Gump
HankaSkakanka

This is a warm and funny story about a good-hearted young man from Alabama - Forrest Gump. He`s an unusual man: a footballer, a soldier in Vietnam, he meets the President of America, he goes into space - and his best friend, Sue, is an ape!

źródło opisu: Longman 1999

źródło okładki: Longman

Ida_wrześniowa | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

"Powiem wam jedno: bycie idiotem to nie pudełko czekoladek. (...) W każdym razie ja się nie skarżę, bo jak to się mówi, mam kawałek ciekawego życia".
A mnie dane było tego kawałka życia Forresta uszczknąć. Trochę się obawiałam lektury, bo film oglądałam nie wiem ile razy, ale absolutnie nie wpłynęło to na odbiór książki. Bo, jak to bywa, książka sobie, film sobie.
Forrest opowiada nam o swoim życiu, o tym jak to jest być "idiotem", jak on odbiera rzeczywistość i jak jest przez nią interpretowany. Narratorem jest znakomitym, ponieważ jest przede wszystkim autentyczny i szczery- co wywołuje u czytelnika zarówno śmiech, jak i wzruszenie. A opowiadać ma o czym, bo przeżył w swoim życiu wiele. Nie omijały go zdarzenia absurdalne, wzniosłe, niesamowite, dziwne, niewyobrażalne, zwyczajne, idiotyczne. A ponieważ jesteśmy istotami społecznymi, to i Gump lgnął do innych przeżywając z nimi piękne, wzniosłe, wzruszające, trudne, szalone, przerażające, miłe, czy cudowne chwile. Konfrontując...

neva14 | 2017-04-21

Niezwykła, pisana prostym językiem i przezabawna!

Smithi | 2018-04-01
angia_ | 2018-03-20