Damy z Bath

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Do Bath Ladies College, żeńskiej szkoły z internatem trafia Mary Bradford dla przyjaciółek: Myszka. Ale o przyjaciółki tu trudno. Zwłaszcza gdy ma się mały garb pozostałość po polio. A i otoczenie działa przygnębiająco. I gdyby nie było tam Pauline Sykes, przywiezionej do szkoły z zakładu dla trudnych dziewcząt, Myszce pozostałoby tylko pisać listy do Johna Kennedy ego i prowadzić dysputy ze swoim... Garbem nazywanym Alicją. To Paulie obudzi w Myszce kobietę, mimo że sama chciałaby być... Mężczyzną! I zrobi wiele, by tego dopiąć. Aż za wiele... Tragedia jest nieunikniona.

Dociekliwy_Kotek | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, LGBT - B i T
Przeczytana: kwiecień 2014

Jestem dość zaskoczona przede wszystkim faktem, że książka ukazała się w serii dedykowanej młodzieży, podczas gdy powieść jest w gruncie rzeczy mroczna i niełatwa, a fakt, że główna bohaterka, Myszka, wychodzi ze wszystkich dziwnych doświadczeń i makabresek psychicznie stabilna i w gruncie rzeczy normalna nie zmienia wymowy jej poprzednich doświadczeń.
Jest tu wcale niebanalny język, jest kilka ciekawych rozwiązań warsztatowych, jest parę trafnych spostrzeżeń, jest sporo wyczuwalnego niepokoju wywołanego tak zwanym dojrzewaniem (albo, precyzyjniej, zyskiwania świadomości bycia istotą seksualną). Nawet tytułowa bohaterka okazała się nie tyle szarą myszką, co upartym, skrytym i dość sprytnym stworzonkiem.
Nie przekonywała mnie natomiast współmierność zafundowanej na koniec makabreski do całej fabuły. Dyskutować można, na ile obraz chłopców widziany oczami dorastającej Myszki i jej koleżanek zaprezentowany w takiej formie, jak w powieści - seksistowskich, brutalnych i prymitywnych -...

Monika1994 | 2014-06-21

Bardzo smutna i poruszająca książka opowiada o dystansie do samej siebie o akceptacji tego jakim się jest

Karolina | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 10 lutego 2013

Dalo się przeczytać ale szczerze mówiąc miałam momenty, że chciałam odłożyć tą książkę. W każdym razie porusza trudny temat odnalezienia się w swojej cielesności i zaakceptowania tego.

Monika19942 | 2014-10-08

banchi | 2016-09-25