Zatoka westchnień

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: Gwiazdy fortuny (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Bay of Sighs
Bogumiła Nawrot
Ag2S

Magia, miłość i walka z pradawnym złem. „Zatoka westchnień” to drugi po „Gwiazdach fortuny” tom trylogii „Strażnicy” autorstwa Nory Roberts. Zła bogini Nerezza za wszelką cenę pragnie zagarnąć trzy bezcenne gwiazdy, które w pradawnych czasach spadły na Ziemię. Kiedy je zdobędzie, zyska bezgraniczną władzę i unicestwi cały wszechświat. Sześcioro Strażników zjednoczyło siły, by udaremnić te...

Zła bogini Nerezza za wszelką cenę pragnie zagarnąć trzy bezcenne gwiazdy, które w pradawnych czasach spadły na Ziemię. Kiedy je zdobędzie, zyska bezgraniczną władzę i unicestwi cały wszechświat. Sześcioro Strażników zjednoczyło siły, by udaremnić te plany. Odnaleźli już w Grecji Gwiazdę Ognia, a obecnie kontynuują swoją misję na malowniczej wyspie Capri.
Syrena Annika i podróżnik Sawyer King wraz z czwórką towarzyszy szukają teraz tajemniczej Gwiazdy Wody. Muszą pokonać Nerezzę, która wysyła przeciwko nim groźnego przeciwnika, mającego zniszczyć całą szóstkę. Wydaje się, że takie okoliczności nie sprzyjają miłości ani pożądaniu, Annika jednak zakochuje się w dzielnym i lojalnym Sawyerze, który wszakże też ma swoje tajemnice. Sawyer wie, że jeśli odwzajemni jej uczucia, narazi swoją ukochaną na niebezpieczeństwo. Próbuje więc ją odtrącić, ale czyż można walczyć z prawdziwą miłością?
Tymczasem ich podstępna przeciwniczka szykuje nową, niebezpieczną broń. Groźną i nieprzewidywalną.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Zatoka_westchnien-p-34107-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zatoka_westchnien-p-34107-1-30-.html

Monika KanapaLiteracka | 2017-01-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 listopada 2016

Chciałabym tyle napisać i jednocześnie nie zabić Was kilkustronicowym opowiadaniem, że nie mam pojęcia od czego zacząć. Książka kompletnie oderwała mnie od rzeczywistości na kilkadziesiąt wspaniałych godzin i jednocześnie muszę zaznaczyć, że jest to jedna z mniej ambitnych książek, jakie czytałam. Ale, ale, ale! Ma „to coś”. Jest tym czymś przesiąknięta od brzegów kartek aż po grzbiet. Czegoś, co ściska w dołku i wywołuje głupkowaty uśmiech, za każdym razem jak się przeczyta choćby kilka linijek.

Szóstka strażników zaprzyjaźnia się ze sobą. Po wyznaniach z części pierwszej nie mają już żadnych sekretów przed pozostałymi, działają według zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Są gotowi poświecić życie dla sprawy i dla siebie nawzajem. Każdy z nich posiada jakąś charakteryzującą go umiejętność. Mistrzowie walki trenują pozostałych, grupa z dnia na dzień rośnie w siłę.
Na prowadzenie wysuwa się Annika. Po wyznaniu, że jest syreną, ma tylko trzy miesiące zanim jej nogi...

Zuela | 2016-12-26

Druga część trylogii.Grupa przyjaciół walczy z Nerezzą i szuka zaginionych gwiazd.Nerezza werbuje okrytnego najemnika i zmienia go w potwora mamiąć obietnicą władzy i nieśmiertelności.....

mala5317 | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Druga część serii "Strażnicy"Nory Roberts jest już za mną i pozwolę sobie pokrótce troszkę o niej opowiedzieć. Ci którzy znają tą autorkę będą wiedzieli czego mogą się spodziewać i oczywiście będą mieli rację. Lekka, przyjemna opowieść o walce dobra ze złem w połączeniu z historią mitologiczną. Czytałam już kilka podobnych serii tej autorki. Znana jest z łączenia jednej historii w trzy odrębne opowieści. Podobnie jak nadawania swoim kobiecym bohaterkom odwagi, mądrości i siły. Nie są to płytkie postacie pozbawione charakteru, ducha i woli walki. Bez różnicy w jakim fantastycznym świecie zostają osadzone stanowią przykład kobiet godnych naśladowania.

Dla tych którzy nie czytali części pierwszej wyjaśniam iż złym bohaterem jest bogini Nerezza, która pragnie zdobyć trzy bezcenne gwiazdy ukryte na Ziemi. Dzięki nim zdobędzie bezgraniczną moc i unicestwi cały świat. Przeciwko niej staje sześcioro młodych ludzi, trzy kobiety i trzech mężczyzn by udaremnić jej plany. Każde z nich...

Iara | 2017-01-31

Lekka, prosta i przyjemna. Idealna, gdy chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu. Momentami trochę infantylna, ale taka być powinna. Czasem, w gorszy dzień, potrzeba takich właśnie książek.

wiola | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane *, Przeczytane

Miło było zrobić sobie odskocznię od teraźniejszości i od realnego świata i znów zanurzyć się w poszukiwaniu gwiazdy.

Szczypta_Kasi | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Bohaterowie znani nam już z książki "Gwiazdy fortuny" przenoszą się na Capri, gdzie za zadanie mają odnaleźć drugą z gwiazd. Tym razem główną rolę w poszukiwaniach odegra syrena Annika. Jednak zanim dotrą do tytułowej Zatoki westchnień, czekać ich będzie walka z siłami złej Nerezzy, dużo ćwiczeń i doskonalenia się w walce, a także odrobina relaksu przy koktajlach Bellini i namiętny romans Anniki i Sawyera.

Nora Roberts bardzo konsekwentnie trzyma się kanwy wypracowanej w pierwszym tomie. Ta powieść, tak jak poprzednia napisana jest w podobnym stylu i w podobnym tempie akcji. Mamy momenty wyciszenia, gdzie czytamy dokładne opisy przygotowywania posiłków, a w następnym rozdziale toczymy podwodną bitwę z najemcami Nerezzy.

Trochę nietypowy wydaje się być romans człowieka z syreną, pewne sceny wzbudziły moje zadziwienie i nie do końca zyskały aprobatę w mojej wyobraźni, ale opisy rodzącego się uczucia między nimi były na prawdę urocze, a momentami wręcz zabawne. Prostolinijna, do...

BookParadise | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Recenzja również na http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/
Nora Roberts znana jest głównie z romansów. Niewiele wie, że świetnie sobie radzi również z kryminałami i fantastyką, którą właśnie dostałam do recenzji. Dziś napiszę wam o drugim tomie serii "Strażnicy", czyli "Zatoka westchnień".

Bohaterowie, uzbrojeni w nadzwyczajne umiejętności, muszą stawić czoła złu, które tym razem przybierze postać bogini Nerezzy.
W książce pojawia się sześciu strażników (gwoli ścisłości,  mają oni za zadanie odnaleźć trzy gwiazy, ale bez zbędnego tłumaczenia, wszystko wyczytacie w pierwszym tomie):
Annikę- syrenę,
Riley'a- archeologa,
Sawyera- podróżnika w czasie,
Doyla- wiecznego wojownika,
Sashę- jasnowidzkę,
i Brana, czarnoksiężnika.
A razem są oni gotowi na walkę z ciemnością.

Po książki Nory mogę sięgać w ciemno. Jestem poważnie zakochana we wszystkim, co tworzy: sposobie pisania, talencie, historiach jakie wymyśla i tym, że nie wypala się nawet po napisaniu takiego ogromu powieści....

Krzema | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Kolejna książka z serii którą równie mocno jak pierwszą - gorąco polecam :) Nowa wyspa, nowe poszukiwania i nowa para.Muszę przyznać że szczerość Anniki chwilami mnie powalała :) Szkoda że czasami, wszyscy nie potrafmy tak łatwo i szczerze rozmawiać nawet o najbardziej kłopotliwych tematach.

aska903 | 2017-04-03
Przeczytana: 26 marca 2017

Kolejna część opowiadająca o poszukiwaniach zaginionych gwiazd. Duża doza walki unikanie śmierci doznane tortury ale warto ponieważ już niewiele zostanie poszukiwaczom do znalezienia ostatniej gwiazdy :)

Anna Baj | 2016-10-11

Uwielbiam jej książki , i ta też mnie nie zawiodła już czekam na ostatnią część tej trylogii.