Dziewczyna Matisse`a

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
8373195289

Michel Vedrano zaczyna od handlu dziełami o wątpliwej proweniencji, lecz któregoś dnia wpada mu w ręce oryginalny obraz Caravaggia i od tego momentu jeko opinia jako marszanda jest niezwykle ceniona, a on sam staje się pełnoprawnym członkiem tej zamkniętej społeczności.

Bluekatte | 2011-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Chciałam napisać parę słów o czym jest książka, ale sama właściwie nie od czego zacząć. Zasadniczo jest to historia romansu handlarza dziełami sztuki z zona klienta. Ale romansu nietypowego bo na prośbę męża, który w ten sposób próbuje uszczęśliwić swoja umierająca żonę. Piękna Julia bowiem cierpi na białaczkę i lekarze dają jej zaledwie 3 miesiące życia. Mąż nie chcąc martwic żony ukrywa przed nią jej chorobę. Dla Luisa Bastosa kolekcjonowanie dzieł sztuki jest dobrym i ciekawym pomysłem na lokowanie pieniędzy. Jednak marszand Michel Verdano zaczyna dostrzegać zależność pomiędzy sprzedanymi Luisowi dziełami sztuki a poprawą zdrowia Julii.

Jednak książka ta nie byłaby ciekawa gdyby nie opisywane w niej dzieła sztuki. Ich losy i historie. Droga obrazu ze sztalugi artysty na ścianę kolekcjonera potrafi być długa i wyboista. O ile w ogóle dane dzieło trafi kiedykolwiek na ścianę. Ukrywane w sejfach, piwnicach, na zapleczach galerii tylko po to by uzyskać jak największą cenę....

olaf2009 | 2016-09-18
Przeczytana: 17 września 2016

Słaba. Mało wciągająca. W wielu momentach wulgarna i obsceniczna. Nie jest najgorsza, ale czuję rozczarowanie co do streszczenia i zawartości książki. Nie polecam.

| 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Jakie miłe zaskoczenie! Takie niby nic, a jak dobrze było przeczytać!

jovin | 2015-10-03
Przeczytana: 11 października 2015