Etykiety współczesnych ideologii. Wykluczenie społeczne

Wydawnictwo: Poligraf
youstyna

Oddając w ręce czytelników książkę ,,Etykiety współczesnych ideologii. Wykluczenie społeczne” spełniam pragnienie upublicznienia owoców moich dwudziestoletnich badań naukowych problematyki marginalizacji i wykluczenia społecznego. Wspomniane owoce mojej pracy badawczej to między innymi: 1. teoria ukazująca źródła problemów przywodzących osoby, rodziny, społeczności i narody do różnych stanów...

1. teoria ukazująca źródła problemów przywodzących osoby, rodziny, społeczności i narody do różnych stanów marginalizacji i wykluczenia społecznego;
2. teoria wyjaśniająca kwestię samowykluczenia się człowieka, w tym bezdomności;
3. model teoretyczny ukazujący oraz wyjaśniający proces narodzin i etiologię mechanizmów marginalizacji i wykluczenia społecznego człowieka, rodziny, społeczności i narodu;
4. system terapeutycznej pracy socjalnej, umożliwiający skuteczny wpływ i panowanie nad źródłami przyczyn i procesami marginalizacji i wykluczenia społecznego człowieka, rodziny i społeczności;
5. kilka zdefiniowanych pojęć.
Książka przeznaczona jest dla odbiorców zainteresowanych rozumieniem psychologicznych i systemowych oraz instytucjonalnych uwarunkowań rozwoju, życia i wszelkiego dostosowania człowieka. Zainteresowanych z powodów autotelicznych, konieczności uczenia się, wykonywanej pracy, działalności społecznej, naukowej i innej, rozumieniem siebie, innych ludzi. Zainteresowanych poznaniem źródeł deficytów i problemów, przywodzących osoby, rodziny, społeczności i całe narody do różnych stanów zmarginalizowania i wykluczenia społecznego, jak też źródeł ich zasobów, sukcesów rozwojowych i powodzenia życiowego. Szczególnie lekturę mojej książki polecam: politykom i osobom sprawującym władzę, osobom zamierzającym zakładać rodziny, rodzicom, opiekunom, pracownikom socjalnym, nauczycielom, psychologom, terapeutom, kuratorom i studentom.