Miłosna Alchemia

Wydawnictwo: Ridero IT Publishing
SzaryAlchemik

Siedemnastoletni Glen Drew prowadzi puste życie szkolnego wyrzutka… Do czasu, gdy na jego drodze staje najpopularniejsza dziewczyna w szkole — Madeline Lane, która prosi go o nietypową przysługę. Glen, nie potrafiąc oprzeć się wdziękowi dziewczyny, zgadza się bez zastanowienia, wplątując się tym samym w ciąg miłosnych zawirowań.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/milosna_alchemia/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

PoważnyKrytyk | 2016-09-05

Mimo że to jego debiut, autor poradził sobie zaskakująco dobrze. Oczywiście pewne niedociągnięcia są widoczne, ale można na nie przymrużyć oko. Zacznę od akcji - jest dobra i miejscami naprawdę zaskakująca. Wydarzenia rzeczywiste idealnie przeplatają się z tymi nadnaturalnymi, stanowiąc ciekawy kontrast. Cały pomysł z Miłosnymi Alchemikami, dał autorowi niesamowite pole do manewru, które pozwala na stworzenie cyklu o miłosnych alchemikach.

Idąc dalej - bohaterowie. Tak dobrze napisanych bohaterów nie widziałem już dawno. Ktoś we wcześniejszym komentarzu napisał, że "bohaterowie nie są papierowi". W zupełności zgadzam się z tą opinią. Puchalski odwalił kawał dobrej roboty, tworząc tak intrygujące postacie, które zdają się żyć własnym życiem poza kartkami książki.

Styl - styl jest całkiem dobry, chociaż przydałby mu się mały szlif. No ale to debiut autora, więc wierzę, że Puchalski się jeszcze wyrobi.

Zakończenie - zakończenie mnie zmiażdżyło. Po przeczytaniu go chciałem wiedzieć...

Nessiogs | 2016-09-05

Świetna książka. Akcja wciąga. Narracja, która pozwala dostrzec punkt widzenia każdego z bohaterów nadaje postaciom barw i można by pomyśleć, że są prawdziwymi osobami. Warto ją przeczytać chociażby dla samych bohaterów. Ale to nie koniec. Oprócz świetnych postaci i wciągającej akcji jest również zaskakujące zakończenie, które pozostawia czytelnika w konsternacji, zmuszając go, aby myślał, co stało się dalej.

Overearrever | 2016-10-12
Przeczytana: 03 października 2016

Autor dostarcza nam słodko-gorzką powieść, w której nie brakuje intryg, łez, miłości i obrazu świata, przedstawionego oczami zagubionych nastolatków. Każdy z bohaterów jest autonomiczną jednostką, posiadającą własne myśli, uczucia i charakter (co wyróżnia książkę na tle innych tego typu historii). Czytając komentarze, często powtarza się sformułowanie "bohaterowie nie są papierowi" - i to całkowita prawda. Może będę w tym momencie monotematyczny względem przedmówców, jednak każda z postaci ma swoje motywacje, co sprawia, że ma się wrażenie, że powieść opowiada o prawdziwych ludziach.

Czytając, wielokrotnie łapałem się na tym, że identyfikuję się z głównym bohaterem. Smuciłem się, gdy doznawał porażki, cieszyłem się, kiedy osiągał drobny sukces, przybliżający go do celu. Można by rzec, że zżyłem się z Glenem i od początku do końca trzymałem za niego kciuki.

Puchalski - mimo że to jego debiut - całkiem sprawnie operuje historią i manipuluje odbiorcą, kierując opowieść tak, by...

Rozmarzona123 | 2016-09-05

Kupiłam książkę z ciekawości. No i się nie zawiodłam. Ciekawa akcja; motywy miłości, zazdrości i zemsty; dobrze napisani bohaterowie; no i styl - bardzo mi się spodobał. Oczywiście miejscami można poczuć, że to debiut autora, ale nie przeszkadza to ani trochę w odbiorze książki.

Surtly | 2016-10-11

Książka zachwyciła mnie od pierwszych stron. Przeczytałam ją jednym tchem, często rozdziawiając usta ze zdziwienia. Patrząc na skąpy opis książki, człowiek nawet się nie domyśla o czym tak naprawdę jest powieść Puchalskiego.

Świat nierealny i rzeczywistość przeplatają się idealnie, tworząc przyjemną całość.

A gorzki finisz, pozwala zastanowić się nad powieścią i odnieść ją i jej bohaterów do własnego życia.

Gorąco polecam.

Diouse | 2016-09-05

Pochłonąłem tę książkę w jeden wieczór. Historia wciągnęła mnie natychmiast, jako że uwielbiam szkolne romanse, ta pozycja okazała się być niezwykle trafnym wyborem.

ZaczytanaOna23 | 2016-09-05

Jestem fanką szkolnych romansów, dlatego kiedy tylko zobaczyłam opis książki, od razu pomyślałam, że muszę ją przeczytać. Uwielbiam bohaterów, nie są tacy "papierowi", bez emocji - jak w większości książek. Jak dla mnie książka jest na plus i warto ją kupić.

Lais1997 | 2016-10-11
Przeczytana: 09 października 2016

Od dawna nie czytałam tak dobrej książki.
Naprawdę polecam każdemu! Opis książki nie oddaje jej pełnego charakteru, dlatego warto samemu po nią sięgnąć!

Hatuars | 2016-09-05

Powiem krótko. Naprawdę warto przeczytać.

Forris | 2016-09-06

Fajna książka.