Ze zwierzyną pod pierzyną

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Flosse, Fell und Federbett
Łukasz Żebrowski
Róża_Bzowa

"Ze zwierzyną pod pierzyną" to kolejna autorska książka Nadii Budde. Po niepokornej wyliczance Raz dwa trzy psy tym razem wydajemy pomysłową i niezwykle dowcipną wyliczankę do czytania przed snem. Nadia Budde jest mistrzynią w burzeniu utartych schematów, bawi się słowem, rymem i rytmem. Uwielbia iść pod prąd. Jej bohaterowie nie są piękni, czasami wręcz odpychają swoim wyglądem, ale jest w tej kresce wiele czułości i sympatii. Nie da się tych brzydali nie lubić. Ma się ochotę tę całą plejadę charakternych zwierząt zagonić pod kołdrę.

Tłumaczenie tej wyliczanki było nie lada wyzwaniem, ale brawurowo poradził sobie z nim Łukasz Żebrowski. Doskonała książka dla bezzębnych dzieci (karton dużo zniesie) i ich opiekunów.

Kiedy wieczorem sen nie przychodzi,
a ty barany od kilku godzin
liczysz bez skutku,
radzę ci szczerze,