Bracia męczennicy. Historia opowiedziana przez trzeciego współbrata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Anna

Są nowi święci męczennicy w Peru. Tymi słowami Jan Paweł II skomentował wiadomość o zabiciu o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, polskich franciszkanów misjonarzy w Pariacoto w peruwiańskich Andach. Wieczorem 9 sierpnia 1991 roku terroryści z uzbrojonej maoistowskiej partyzantki porwali ich i zabili, oskarżając o „usypianie czujności rewolucyjnej ludu peruwiańskiego” poprzez...

Wieczorem 9 sierpnia 1991 roku terroryści z uzbrojonej maoistowskiej partyzantki porwali ich i zabili, oskarżając o „usypianie czujności rewolucyjnej ludu peruwiańskiego” poprzez działalność charytatywną.

Kim byli Michał i Zbigniew, dzisiaj błogosławieni męczennicy? Jak kształtowało się ich życie aż do ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi?

Z perspektywy dwudziestu kilku lat opowiada o tym misjonarz, który był z nimi, gdy rozpoczynali życie zakonne i zakładali misję w Pariacoto.

źródło opisu: Bratni Zew Wydawnictwo Franciszkanów 2016

źródło okładki: www.franciszkanie.pl

Anna | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Trzeci brat tzn. o. Jarosław opowiada w tej książce co wydarzyło się w Peru w latach 90. Jednak to dużo więcej, snuje on opowieść o swojej przyjaźni z błogosławionymi braćmi, o wspólnym kształtowaniu powołania i tworzeniu pierwszej franciszkańskiej misji w Peru. Forma bardzo przystępna i ciekawa.

Nie rozumiem tylko dlaczego ta książka została napisana po włosku i przeznaczona na rynek zagraniczny, po czym przetłumaczona i wydana w Polsce. Jest tutaj sporo wyjaśnień dot. polskiej kultur, tradycji i tożsamości, których nie trzeba przedstawiać polskiemu czytelnikowi, który wie co to Wawel itp. Mimo to serdecznie polecam.

Lubczyk | 2017-06-20