Wzgórze pełne słońca

Cykl: Do szczęścia (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
giovanna

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los Trzy kobiety, trzy nowe życia Kontynuacja bestsellerowych "Kilku godzin do szczęścia" Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Lato przynosi im miłość, o jakiej zawsze marzyły. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe... Anna po kilku tygodniach pobytu w...

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los

Trzy kobiety, trzy nowe życia

Kontynuacja bestsellerowych "Kilku godzin do szczęścia"

Anna po kilku tygodniach pobytu w Parchowie i odnalezieniu swoich korzeni, decyduje się pozostać na Kaszubach do końca lata. Notariusz, który ma prowadzić jej sprawy spadkowe, coraz bardziej fascynuje ją jako mężczyzna. Kaśka przeżywa nową-starą miłość z Krzysztofem, ale powoli zaczyna do niej docierać, że poznany niedawno przypadkiem Maciej jest tym mężczyzną, na którego czekała wiele lat. Związek Elizy i Igora przeżywa wiele zawirowań - młodość wszak ma swoje prawa.

źródło opisu: edipresse.pl

źródło okładki: edipresse.pl

eduko7 | 2018-09-30
Przeczytana: 12 września 2018

„Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los. Trzy kobiety, trzy nowe życia. Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe…” I ja chyba też uległam tej magii… Poczułam lekkie rozleniwienie, spowolnienie w lekturze. Nie wiem, czy to klimat powieści, czy aura za oknem tak mnie „Zaczarowały”. Chętnie spotkałam się ponownie z bohaterkami „Kilku godzi do szczęścia”. Byłam ciekawa ich dalszych losów. I owszem, poznałam je, lecz chyba oczekiwałam czegoś więcej. Wprawdzie bohaterki wabią, czarują. Opisy krajoznawcze zachęcają do podróży, lecz w samej akcji czegoś mi zabrakło.

Gosia | 2018-01-05
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Po ledwie "wymęczonej" pierwszej części miałam nadzieję, że w drugiej coś ruszy i będzie się działo. No niestety masło maślane, flaki w oleju. Dotarłam do 100 strony i nie mogę już dalej, szkoda czasu jak w kolejce czekają bardziej interesujące książki. Za trzecią część nawet się nie zabieram!

Pollyanna | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, WBP, 2017
Przeczytana: 19 lutego 2017

"Wzgórza pełne słońca" wpadły mi w ręce w bibliotece, kiedy szukałam jakiejś lekkiej obyczajówki jako czytadła do pociągu. Dopiero z wpisów na LC dowiedziałam się, że jest to druga część sagi. Niestety dało się to odczuć. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron nie mogłam się połapać, kto jest kim i która z kobiet jest czyją córką. Nie byłoby tak źle, gdyby historia była chociaż odrobinę interesująca. Niestety, ta opowieść jest o...niczym. Niby o miłości (zwłaszcza o romansach Katarzyny), niby o rodzinie... Pojawiło się kilka ciekawych wątków związanych z historią z przeszłości,ale autorka poświęcała im zaledwie kilka zdań, ale szczegółom związanym z łowieniem ryb- randka Katarzyny i Macieja-aż siedem stron. I do tego masa drętwych dialogów.
Dawno się tak nie rozczarowałam. Zawsze uważałam, że nawet w najsłabszym czytadle można znaleźć, coś, co może nas wzbogacić. Tym razem, niestety, mam tylko poczucie straconego czasu...

Lidka | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

A miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze ;) Książka gdzie generalnie nic się nie dzieje. Nie ma żadnych wartkich akcji. Opis życia kilku osób,które przypadek sprawia spotykają się w jednym gronie.
Jeśli ktoś przepada za typową obyczajówką to pozycja zdecydowanie dla niego.Jeśli jednak oczekujemy sensacji i ciekawych zwrotów to nie warto nawet tutaj zaglądać.
Zmęczyłam czytanie tej powieści -ale ciężko było.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

No cóż po przeczytaniu pierwszej części z niecierpliwością czekałam na drugą.I ledwo ją domęczyłam to powieść w której nie dzieje się właściwie nic .A jeśli już coś zaczyna to jest rozciągnięte do granic niemożliwości.
Tak naprawdę to nie wiem o co chodzi w relacji zarówno Anny jak i Kasi oraz ich partnerów. No jedynie postać Elizy jest jakoś pokazana.
Całość trochę ratują fragmenty z Gdyni , do której mam słabość.

Renata | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Jak dla mnie słaba, nawet nie potrafię powiedzieć o czym jest ta książka. Przeczytałam ją ponieważ miałam wypożyczoną już z biblioteki, ale po pierwszej części nie nastawiałam się na wiele i niestety miałam rację.

magdzinska | 2017-05-13
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2017

Ta książka to wielkie rozczarowanie. Pierwszy tom ("Kilka godzin do szczęścia") był fajną i ciekawą historią, zakończoną tak, że wiadome było, że będzie kontynuacja. Czekałam więc na nią. Gdy już pojawiła się w mojej bibliotece miejskiej, nie było łatwo wypożyczyć - kolejka rezerwacji. Jak w końcu ja dostałam i przeczytałam (do końca wytrwałam!), to nie mogłam wyjść z "podziwu". Książka nudna, nic się tam nie dzieje. Nie potrafię nawet powiedzieć o czym jest. Dialogi płytkie, nieistotne, nie wnoszące niczego do akcji, komentowane wciąż tak samo np. "powiedział, ukazując zęby w uśmiechu". A jeśli już miało się coś dziać, np. odszukanie jednego z bohaterów, to po prostu nagle się pojawił, ale jak do tego doszło, czytelnikowi nie było dane się dowiedzieć. Zaczęłam nawet podejrzewać, że ten tom napisał inny autor niż tom I, albo autorka miała podpisany kontrakt z wydawnictwem i musiała oddać jakikolwiek tekst.

Marianna | 2017-04-20
Przeczytana: 13 lutego 2017

Typowa obyczajówka, lekka, taka nieskomplikowana. Ot czytasz i za chwilę zapominasz o czym czytałeś. Momentami nużąca. Ale ogólnie może być. Plus za ładna okładkę, bo zachęca do przeczytania.

Asia | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Muszę przyznać, że ten tom podobał mi się o wiele bardziej, niż tom pierwszy. Nadal nie ma tutaj nagłych zwrotów akcji, momentami dialogi są nienaturalne, a niektóre opisy zbyt rozwlekłe, ale... całość ma coś w sobie. Porwał mnie klimat kaszubskiej wsi i piękne okoliczności przyrody. Na plus są też relacje panujęca między mieszkańcami wsi, momentami są wręcz utopijne i miło "pobyć" z takimi ludźmi i oderwać się od codziennej szarej rzeczywistości.

Gojka | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Kontynuacja obyczajowej powieści "Kilku godzin do szczęścia"
"(...) Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los. Trzy kobiety, trzy nowe życia. Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe..."
Trzy kobiety, trzy historie oraz wiele informacji krajoznawczych.
Kto lubi obyczajowe opowieści. Polecam