Naznaczona

Cykl: INNI (tom 4)
Wydawnictwo: Initium
Marked in Flesh
ew_cia

Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych… Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek,...

Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale i praktycznym.

Ale nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania. Grupa ludzi o zradykalizowanych poglądach planuje przejęcie kontroli nad krainą i organizuje serię brutalnych ataków na Innych. Nie wie tylko, że ziem Innych strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne siły niż wampiry i zmiennokształtni. Owe moce są w stanie uczynić wszystko, by chronić to, co do nich należy…

źródło opisu: Wydawnictwo Initium

źródło okładki: Wydawnictwo Initium

Beata | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Kolejny fantastyczny tom. Powróciłam z przyjemnością do świata Innych. A w Thaisii wrze... Ludzka chciwość i żądza posiadania wybudziły Starszych, którzy wyszli, by przywrócić właściwy porządek świata ustanowiony przez Namid. Meg - stety i niestety - wzbudziła ogólne zainteresowanie. A co z tego wyniknie - to pewnie w następnych tomach się wyjaśni. Jeden z lepszych tomów serii - bardzo rozszerzyło się pole akcji, mamy możliwość poznać i polubić wielu nowych bohaterów, poznać wiele nowych miejsc... Tylko dlaczego na następny tom trzeba tak długo czekać?!

Jabuilo | 2017-01-12

Tom z cyklu w mojej ocenie najsłabszy. Przytłoczyło mnie to naiwno-nastolatkowate biadolenie i straszenie wielkimi słowami. Kompletnie mnie nie wzruszyła masakra ludzkości na dwóch kontynentach, ekonomia od czapki w stylu małego sklepiku z groszkiem i pocztówkami, gadanie, gadanie i gadanie jak u nastolatki w początkowej fazie dojrzewania, obślinianie jednego zagadnienia ze wszystkich stron na 10 stronicach co najmniej. Zatrudnienie w roli eksterminatorów stworów na podobieństwo Lovecraftowskich "nienazywalnych" - kompletny niewypał. Raczej mnie rozbawiło niż przestraszyło, bo straszyć "to trza umić". Reasumując: kończę z cyklem "Inni", nie będę kupował dalszych kontynuacji, a autorka trafia na moją listę "nieruszalnych" i zapominam o niej.

fortepian77 | 2016-03-13

Jak dla mnie jedna ze słabszych części, zdecydowanie za mało narracji ze strony Simona i Meg, akcja lekko chaotyczna. Generalnie to nie mogłam się doczekać wydania tej książki, a po przeczytaniu pozostał mi niedosyt i niestety, zawód.

Magda | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Seria Inni uwiodła mnie już od pierwszego tomu. Inne powieści autorki były popisem jej ogromnej wyobraźni i tworzenia świata fantasy, ale nie powaliły mnie na kolana tak, jak właśnie „Pisane Szkarłatem” i kontynuacje. Nieco obawiałam się, by z tomu na tom nie było coraz gorzej – jak zdarza się to dość często. I jestem mile zaskoczona, bowiem każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej.

Co nas czeka w czwartym tomie? Sporo i to zbyt mało powiedziane. Sytuacja się zagęściła. A wszystkiemu winni ludzie i ich chciwość. Cel – Romania staje się kolebką zdrajców Namid. Wieszczki krwi szaleją i to bez nacinania skóry. Coś wisi w powietrzu, tylko ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Nadchodzi burza, żywioły się buntują, Starsi wychodzą na żer. A gdzieś tam, wśród tego wszystkiego, Dziedziniec Lakeside staje się przykładem i schronieniem, Arką. Kto przetrwa wojnę? Na Meg spadają kolejne problemy do rozwiązania, wizje do przekazania i słodka krew...

Amarisa | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

„Naznaczona” to absolutnie doskonała kontynuacja poprzednich trzech tomów serii. Wciągająca i intrygująca fabuła; cudowni, wielowymiarowi i niezwykle barwni bohaterowie; niezwykły świat – pełen istot, które zarówno zachwycają jak i przerażają, lekkość pióra i znakomity styl autorki – to wszystko to gwarancja przeżycia niezapomnianej przygody i pełnej satysfakcji z lektury. Naprawdę gorąco polecam i nie mogę doczekać się kontynuacji!

Pełna recenzja dostępna na moim blogu, zapraszam :)

myfascinatingbooks | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

4 część cyklu Inni spełniła moje oczekiwania. Charakter tej książki nieco inny, niż poprzednich części serii. Prawdopodobnie ze względu na większe skupienie na konflikcie pomiędzy Innymi a ludźmi.

Tym niemniej książka mi się podobała. Dlaczego?
1. Nietuzinkowy humor (nie raz podczas czytania śmiałam się do rozpuku, zwłaszcza na niezrozumienie przez terra indigene podstawowych zachowań (i nie tylko zachowań) ludzi).
2. Umiejętne balansowanie autorki pomiędzy lekkimi momentami(humorystycznymi) a poważnymi (przykrymi) wydarzeniami.
3. Treść "Marked in Flesh" pozwalająca na lepsze poznanie i zrozumienie innych form terra indigene.
Ponadto książka pozwala zrozumieć różnicę pomiędzy ludźmi,a zwierzętami. Umożliwia też dostrzeżenie czym z natury powinien być człowiek (Meg jako przykład istoty wychowanej w nietypowych warunkach uczy się od wilków - czy przeciętny człowiek uczy się czegokolwiek od przyrody?). Może to banalne, ale właśnie wniosek, że współczesnemu człowiekowi brak kontaktu...

saya1502 | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Kolejna część która mnie zachwyciła :)Dużo super opisanych scen pomiędzy Innymi, a ludźmi wzajemne kontakty oraz konflikty pomiędzy ludźmi. Mniej scen Simona z Meg ale wnioskując z sytuacji coś zacznie się miedzy nimi dziać w następnym tomie czego nie mogę się doczekać.

salander | 2016-12-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: grudzień 2016

OSTATNIA KSIĄŻKA W TYM ROKU(!)
Nareszcie się jej doczekałam!!!!!!!!
Uwielbiam Bishop i świat jaki został przedstawiony w serii INNI
Czwarta część jest tak samo dobra jak pozostałe i już nie mogę się doczekać ostatniej części....
znowu tyle czekania...
Wydawnictwo nie popisało się, książka została wydana z opóźnieniem - widać błędy przy czytaniu książki ALE to niesistotne
WESOŁYCH ŚWIĄT(!)

mala5317 | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

To już czwarty tom serii INNI Anne Bishop. Bardzo lubię czytać pozycję tej autorki gdyż świat w nich wykreowany porywa mnie bez reszty. Nigdy nie jestem w stanie powiedzieć który tom jest lepszy, gdyż wszystkie utrzymane są na wysokim poziomie. Do tego również nie mam żadnych zastrzeżeń. Te ponad pięćset stron zleciało mi bardzo szybko.

Bez najmniejszych oporów wtopiłam się w ten wykreowany świat. Ujęła mnie fabuła, bohaterowie i cała reszta. Autorka bardzo sprawnie prowadzi swego czytelnika nie pozwalając mu się zanudzić. Dla każdego znajdzie się ulubiona para bohaterów której losy będzie mógł śledzić. Oczywiście pojawiają się i nowe postacie które dodają powiewu świeżości tej lekturze, ale ze starymi też się nie zanudzicie.

Niewątpliwie główną parą bohaterów jest Meg Corbyn, od której się to wszystko zaczęło oraz Simon Wilcza Straż, przywódca jednego z Dziedzińców. Ta dwójka bohaterów czuje do siebie pociąg nie tylko fizyczny, ale jak na razie nie potrafią się do tego...

Anna Gręda | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Świat wykreowany przez Anne Bishop jest zarówno mroczny, tajemniczy i piękny. Przyciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma tak długo, aż nie dotrze on do ostatniej strony. Po przeczytaniu czwartego tomu odczuwam głód kolejnych części, jednak wiem, że trzeba będzie poczekać.
Bohaterowie rozwijają się, więzi między nimi zacieśniają, a cała fabuła ewoluuje, dając nam dreszcz emocji, tragizmu i radości. Są momenty zabawne, ale także tragiczne i doprowadzające do łez.
Zakochałam się w INNYCH i będę czekać na kolejne tomy tej serii niczym dziecko na gwiazdkę z nieba.

„Naznaczona” od dziś w księgarniach

16 grudnia to szczęśliwy dzień dla fanów cyklu Inni autorstwa Anne Bishop. Dzisiaj do księgarń trafia czwarty tom zatytułowany „Naznaczona”. Sojusz zawarty między Innymi a cassandra sangue nie wszystkim jest na rękę - dochodzi do serii brutalnych napadów ludzi na Innych. Nie wiedzą jednak na co się porywają...