Serca w pułapce

Cykl: Ulubione momenty (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Lieblingsgefühle
Ag2S

Kontynuacja poczytnych Ulubionych momentów Adriany Popescu nie zawiedzie czytelników liczących na emocjonującą historię i kolejną porcję niezapomnianych wzruszeń. Nagła popularność po sukcesie pierwszej wystawy fotograficznej stawia Laylę, bohaterkę powieści, w całkiem nowej sytuacji. Po powrocie z podróży dookoła świata miała nadzieję na przeżycie kolejnych wspaniałych chwil z Tristanem. Tymczasem okazuje się, że niespodziewany rozgłos postawi przed nią inne angażujące obowiązki. Co okaże się dla Layli priorytetem – nowa pozycja w świecie sztuki czy uczucie do tej jednej osoby, z którą może kolekcjonować ulubione momenty w życiu?

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1402/Serca-w-pulapce

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1402/Serca-w-pulapce

Monika | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

lektura bardzo "lekka", przyjemnie się czyta. Myśli i wątki przyswajalne w prostym zrozumiałym języku, zero zawiłości, ukrytych treści. Przyjemne chwile relaksu.Jeśli kogoś zachwyci imię Tristan....? :)

Zamieszczone fragmenty tekstów ( za zgodą Thomasa Pegrama):
"Jak gitara bez strun,
Jak seks bez miłości, Jak lato bez słońca
Tak się czułem".

Pozeraczkaksiazek | 2017-07-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

"Czas. Wszystko, co mamy, wszystko, czego potrzebujemy, i wszystko, co tracimy."

Na premierę tej książki czekałam z niecierpliwością. Wcześniejsza część "Ulubione momenty" tak bardzo mi się spodobała, że teraz przedstawiam ją każdemu jako moją ulubioną książkę. Miałam duże oczekiwania co do kontynuacji i z ręką na sercu mogę spokojnie przyznać, że się nie zawiodłam. "Serca w pułapce" to książka, która już od pierwszych stron wciąga czytelnika do nastrojowego Stuttgartu i szybko z niego nie wypuszcza. Historię Layli czyta się z zapartym tchem i zaciśniętymi kciukami. Boimy się o jej losy, chcemy, żeby wszystko ułożyło jej się jak najlepiej i przeżywamy wszystkie upadki razem z główną bohaterką. Były momenty, gdzie cieszyłam się z jej sukcesów ale również takie, gdzie miałam ochotę zamknąć książkę i już dalej nie czytać, bo tak mocno nie zgadzałam się z jej losem. Historia jest niesamowita, bardzo oryginalna i skradająca serce. Uwielbiam dialogi pomiędzy bohaterami, dają dużo do...

Dominika | 2017-09-03
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Layla wraca ze swojej fotograficznej podróży i już nie może doczekać się spotkania z Tristanem. Nie widziała ukochanego od dziewięciu miesięcy i mimo iż spełniła swoje małe marzenie, z przyjemnością wraca do swojego mężczyzny. Po powrocie czeka na nią jej własna wystawa, na której poznaje Davida Stillera-galerzystę, który może pomóc jej rozwinąć skrzydła i zaistnieć w artystycznym świecie. Tylko czy rzeczy, o których dotychczas marzyła Layla nie będą kosztować jej zbyt wiele? Jak postępować, aby nie zatracić pasji do fotografii i samej siebie?

Muszę przyznać, że odkąd rok temu przeczytałam "Ulubione momenty", to bardzo nie mogłam doczekać się kontynuacji. Totalnie pochłonęła mnie opowieść o spełnianiu swoich marzeń, o kolekcjonowaniu ulotnych i pięknych chwil i wychodzeniu z własnej strefy komfortu. Wtedy była dla mnie ogromną inspiracją i do tej pory jestem wdzięczna za to, że miałam okazję ją poznać. Jednak teraz dochodzę do wniosku, że najlepiej bym zrobiła gdybym zapomniała...

dobrerecenzje | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Czy dla nas czasami sama miłość nie jest pułapką serc?
Czy w chwili zwątpienia każdy zachowuje się odpowiednio do sytuacji?
Tego nigdy nie wiemy i musimy uczyć się na swoich błędach.

Layla w poprzedniej części była fotografem tylko na imprezach, robiła piękne zdjęcia, lecz nikt nie chciał i nie oceniał jej wielkiego talentu, na dodatek była bardzo dla siebie surowa.
Tym razem nieśmiała kobieta przeistacza się w pewną siebie profesjonalistkę.
Wraca z podróży dookoła świata, przywozi ze sobą dużo zdjęć, które zapierają dech w piersi i już na sam początek ma ofertę wernisażu.
Oczywiście, kto by się nie cieszył z takiej szansy od losu.
Lecz w Layli tkwi pewien smutek i tęsknota. Jej przyjaciel i miłość jednocześnie niestety nie dociera na tak ważne wydarzenie w jej karierze. Kiedy już straciła nadzieję czuje za sobą kojącą obecność Tristana. Jak najlepiej zacząć powitane, jak nie pocałunkiem, na dodatek tak gorącym, że wszyscy się na was gapią?
Wystawa się udała, Tristan...

Viola4ever | 2017-05-03

Bez ciebie nic się nie liczy...

Kiedy Layla wraca z podróży dookoła świata, która miała jej pomóc odnaleźć siebie i robić jak najlepsze zdjęcia, czeka na nią kilka niespodzianek. Miłych i tych mniej radosnych. Jedną z nich jest wystawa jej indywidualnych fotografii na której mają znaleźć się ważni ludzie, mający możliwość zmiany jej dotychczasowego życia o 180 stopni. Jednak dziewczyna chce tam zobaczyć tylko jedną osobę, miłość swojego życia, lato - Tristana.
Wszystko powoli nabiera nowych barw, pasja bohaterki zostaje coraz bardziej doceniania przez krytyków i zwyczajnych ludzi, jednak czy sukces i szybka sława nie przewrócą dziewczynie w głowie? Czy Layla zauważy, że przez rosnącą popularność traci wszystko na czym jej zależy? Czy zauważy, że traci też siebie?

Luna16 | 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2017