Ilustrowane mappae mundi jako obraz świata

Wydawnictwo: DiG
historia
komestor

Opracowanie typologii przedstawień ikonograficznych ilustrujących mapy średniowiecza od ok. połowy XIII w. do ok. II połowy XVI w. Dla ówczesnych teologów były one wykładem boskich planów wobec świata, dla nas stanowią źródło poznania wyobrażeń człowieka średniowiecza o świecie. Przedstawienia ilustrują obraz Ziemi i jej mieszkańców, dotyczą też tematów biblijnych, historii starożytnej i wczesnego średniowiecza.

źródło opisu: http://dig.com.pl/index.php?s=karta&id=268

źródło okładki: http://dig.com.pl/index.php?s=karta&id=268