Locke & Key: Alfa i Omega

Cykl: Locke & Key (tom 6)
Wydawnictwo: Taurus Media
Locke & Key: Alfa i Omega
horror, fantasy
komiksy
Bastard

Uznany autor bestsellerowych powieści suspensu Joe Hill (Pudełko w kształcie serca, Rogi) przedstawia historie mroku, fantasy i cudów: Locke & Key. Napisany przez Hilla i ilustrowany przez Gabriela Rodrigueza, Locke & Key opowiada o Keyhouse, niezwykłej posiadłości w Nowej Anglii, zawierającej wiele niesamowitych drzwi, które są w stanie odmienić tych, którzy odważą się przez nie przejść....

Napisany przez Hilla i ilustrowany przez Gabriela Rodrigueza, Locke & Key opowiada o Keyhouse, niezwykłej posiadłości w Nowej Anglii, zawierającej wiele niesamowitych drzwi, które są w stanie odmienić tych, którzy odważą się przez nie przejść. Jest to także dom przepełnionej nienawiścią istoty, która nie spocznie póki nie otworzy najbardziej przerażających ze wszystkich drzwi...

Seria została dwukrotnie nagrodzona British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera.

Telewizja FOX planowała stworzyć serial na bazie komiksu, jednak po zrealizowaniu odcinka pilotażowego projekt został zawieszony.

źródło opisu: Taurus Media, 2016

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/

MadameShepard | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Godne zakończenie bardzo dobrej serii. Wszystkie watki zostają doprowadzone do końca (no, prawie wszystkie), bohaterowie pokazują swoje możliwości, lęki, swoje prawdziwe oblicza.
Czas niezdecydowanych minął.
Ostatnia część satysfakcjonuje, odpowiada na wiele pytań, zachwyca precyzyjnością scenariusza. Joe Hill po mistrzowsku prowadzi fabułę, zaczepiając ją, zazębiając z poprzednimi tomami serii.
Naprawdę robi to wrażenie.
Reasumując całą serię: jest po prostu świetna, wspaniale odświeża rynek komiksu, na którym brakuje takich pozycji. Jeśli ktoś zna podobne serie, błagam o prywatną wiadomość z tytułami. A kto nie czytał ten trąba.

fałszywy | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 marca 2016

Do "Witamy w Lovecraft" podchodziłem ze trzy razy. Zawsze odbijałem się gdzieś w okolicach trzeciego zeszytu. Z perspektywy czasu trudno stwierdzić dlaczego.
Tydzień temu spróbowałem jeszcze raz. Tym razem zaskoczyło.
Historia rodziny Locke'ów wyjęła tydzień z mojego życia. Przez ten czas zżyłem się z bohaterami, jak z mało którym tworem literackim. Ich historia grała na wielu skrajnych emocjach. Joe Hilla od kilku lat czyta mi się znacznie lepiej niż jego ojca, a Locke & Key w moim mniemaniu jest najlepszym, co spod jego ręki wyszło. Rysunki Rodrigueza uwielbiam od czasu genialnej interpretacji "Great and Secret Show" Barkera.
O ile pierwsze cztery tomy oceniałem jako dobre, tak to co się dzieje od tomu piątego ociera się o dzieło sztuki. Tom szósty tym dziełem jest. To, jak ta opowieść jest skonstruowana, wszystkie zależności i szczegóły - do tej pory kręci mi się w głowie. Mam ochotę całość przeczytać od początku. Zaraz.

Znacie to cholerne uczucie pustki, kiedy skończycie...

nephi | 2016-12-31
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016
Przeczytana: 31 grudnia 2016

No i ten smutek, że to już koniec. Mistrzowska seria, zakończona naprawdę świetnie.
Mam nadzieję, że Panowie jeszcze coś razem wydadzą, coś co dorówna serii "Locke..."

Weronika | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Genialna seria. Ci, którzy uważają, że komiksy są dla dzieci niech sięgną po tę serię i sami się przekonają ile emocji, prawdy i wszystkiego co najlepsze można przekazać w krótkich dialogach i obrazkach.
Zakończenie mnie zaskoczyło i połowicznie mamy happy end. Świetna, mroczna historia odpowiednio podzielona na tomy. Każdy zaskakuję zwrotami akcji, przekazywanymi wartościami i magią. Polecam!

Jusand | 2018-04-17
Yashi | 2018-04-03