Chirurgia małych zwierząt t. I

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
flora i fauna
youstyna

Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur. Podręcznik jest podzielony na cztery: Podstawy chirurgii, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe. W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów. Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.
Wydanie II.

źródło opisu: edraurban.pl