Fizjologia zwierząt domowych Tom 1

Wydawnictwo: Galaktyka
9788375791921
flora i fauna
youstyna

Walory metod przedstawiania treści, ich wyselekcjonowanie, zwartość, a nie rozwlekłość tekstu, doskonała wprost prezentacja trudnej wiedzy w formie kolorowych rycin, tabel oraz przedstawianie najważniejszych faktów, stwierdzeń i funkcji na odmiennym tle sprawiają, że podręcznik ten można zaliczyć do tytułów wzorcowych dydaktycznie! Prof. dr hab. Tadeusz Studziński W I tomie Fizjologii...

Prof. dr hab. Tadeusz Studziński

W I tomie Fizjologii zwierząt domowych::

• omówiono fizjologiczne aspekty funkcji przewodu pokarmowego oraz wątroby u różnych gatunków zwierząt,
• przedstawiono zagadnienia związane z bilansem cieplnym, gospodarką energetyczną, pobieraniem pokarmu i rytmami biologicznymi,
• zamieszczono informacje z zakresu fizjologii zachowania, fizjologii wysiłku ze szczególnym uwzględnieniem sportów konnych, a także z pogranicza fizjologii i ochrony zwierząt.

W II tomie Fizjologii zwierząt domowych::

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/11090/tytul...(?)