Klasyczna już debata o sztuce awangardowej dwóch wybitnych postaci europejskiej kultury intelektualisty oraz francuskiego malarza i rzeźbiarza światowej miary twórców XX wieku.

Nearyh | 2016-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Sztuka współczesna to zdecydowanie nie mój konik, mimo to dzięki przejrzystym listom Dubuffeta zdołałam trochę zrozumieć, dlaczego tworzył tak, a nie inaczej. Zdradziłam jednak duszę historyka sztuki, stając po stronie Gombrowicza w tym sporze. Może nie jestem w pozycji negowania całego malarstwa, ale z pewnością w pewnym wymiarze jest ono takim PAPIEROSEM.
Poza tym przypatrywanie się ich słownym przepychankom - wygranym jak dla mnie przez Gombrowicza - było zwyczajnie ciekawe. Ależ ci dwaj panowie ubaw by mieli w dobie internetu...

Agłaja | 2016-10-31
wizja lokalna | 2016-01-20