Mój Boże... dlaczego? Krótkie rozważania o wierze chrześcijańskiej i sensie życia

Tłumaczenie: Stanisław Rościck
Wydawnictwo: Videograf II
Mon Dieu, pourquoi? : petites méditations sur la foi chrétienne et le sens de la vie
religia

W książce Mój Boże, dlaczego? (Mon Dieu... pourquoi?). 93-letni zakonnik porusza jedne z najbardziej kontrowersyjnych tematów w Kościele Rzymskokatolickim (celibat duchownych, święcenia kapłańskie dla kobiet, homoseksualizm), a nawet przyznaje się do związków seksualnych z kobietami. Abbe Pierre krytykuje również Jana Pawła II. Jak to często bywa w takich przypadkach książka wzbudza zach

Daniel | 2010-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Filozofia
Przeczytana: sierpień 2009

Chociaż niegdyś na hasło "Pierre Abbe" robiłem duże oczy, teraz rozumiem dlaczego Ojciec Piotr cieszy się takim poważaniem wśród Francuzów i żałuję, że tylko u nich. W swoich przemyśleniach (krótkich niestety) wytyka wszystkie problemy i błędy, z którymi Kościół katolicki (i nie tylko) nie może sobie poradzić. Owa krytyka nie jest bezpodstawna - od razu mamy podane uzasadnienie i przekonujące argumenty. Zapewne stanowisko tego duchownego wielu zaskoczy i zdziwi, ale sądzę, iż równie wielu będzie musiało się z nim w licznych kwestiach zgodzić. Ta krótka książka zawiera nie tylko negatywną krytykę, również chwali niektóre obrzędy i tradycje. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozważań Ojca Piotra i serdecznie polecam tę pozycję WSZYSTKIM - przeciwnikom i zwolennikom autora, katolikom, ateistom i wszystkim innym, którzy zainteresowani są duchową stroną życia.

Emilia Ozdoba | 2015-10-15
Krzysiek | 2015-05-08