Niezłe ziółko

Okładka książki Niezłe ziółko Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Okładka książki Niezłe ziółko
Emilia DziubakBarbara Kosmowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2016-09-21
2016-09-21
babcia
Inne

Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...
Okładka książki Dom, który się przebudził Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dom, który się... Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Tru Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Tru Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...

Hmmm i co ja mam napisać? ;-) Bo to dość trudny temat do oceny. Sprawa jest delikatna, bo o śmierci tu też mowa. O odchodzeniu. O tym, że trzeba przede wszystkim w siebie uwierzyć i siebie lubić oraz akceptować. O tym jak ważne jest wsparcie Bliskich Ludzi którzy Nam w życiu towarzyszą. Dla mnie też o odwadze i o tym by nad sobą pracować. O miłości, przywiązaniu, pasji. Jest tu kilka zdań, które chętnie sobie w sercu zapisze. Dobra pozycja do przeczytania z Najmniejszymi w Rodzinie Jeśli potrzebujesz opowiedzieć o odchodzeniu. I generalnie polecam. I śliczne ma obrazki (ta zieleń.... Mistrzostwo). Natomiast jakoś wolno mi się ją na początku czytało. I jakoś wracać mi się do niej nie chciało. Ale może to wynika z mojej potrzeby terapii książkowej - i potrzeby czytania o dobrych emocjach i wydarzeniach? Nie wiem ale generalnie od połowy już przepadam ☺

Jakoś nie przypadła mi do gustu, ale daję taką ocenę, bo do dzieci na pewno bardziej trafi. Ładne ilustracje, wzruszająca historia.

Przyczepić mogę się do składni zdań np. ,,Babci palce dotknęły koca"; ,,.. miał wrażenie, że przepływa nad nim babci pstrokaty motocykl" dla mnie brzmi to niepoprawnie i ciężko mi się to czytało.

Super lektura corka i ja obie bylysmy zachwycone. Polecam.

Super lektura corka i ja obie bylysmy zachwycone. Polecam.

Bardzo podobała mi się ta opowieść o przyjaźni, przywiązaniu w tym wypadku do babci, o odchodzeniu i budowaniu pasji. Były też mądrości starszej osoby by chwytać każdy dzień, który jest przygodą, by być odważnym. Wiele piękna jest w tej książce.

Mądra i wzruszająca opowieść o przemijaniu, odejściu bliskiej osoby, przyjaźni, pierwszej "szkolnej miłości", o odkrywaniu samego siebie i swoich talentów. Wszystko, co ważne w życiu w krótkiej historii. Polecam zdecydowanie, zwłaszcza dorosłym i dzieciom, którzy borykają się że stratą i śmiercią członka rodziny.

Przyjemna, ale czy odpowiednia dla dziecka w wieku 8 lat (tyle ma główny bohater)? Mam wątpliwości, czy zrozumie fabułę jak trzeba ;)
Ilustracje są tak piękne, że aż szkoda, że nie ma ich więcej, najlepiej na każdej stronie!

"Zawsze Cię odnajdę. A jak będziesz daleko, to sobie włączę jakieś wspomnienie. Mówiłaś, że można zatrzymać czas, więc znajdę ten guziczek do wspomnień i znowu będziemy razem." 💔

Babcia malutka.
Eryk.
Historia niezwykłej więzi.
Pewnego dnia życie babci diametralnie się zmienia. Dotąd wypełnione podróżami i niezwykłymi przygodami teraz będzie spokojne i obfitujące w niesamowite opowieści.
Babcia malutka zamieszka w niewielkim pokoiku w domu Eryka. Chłopiec jest z tego powodu bardzo szczęśliwy, choć nie jest do końca świadom powodów, dla których babcia zamieniła swoje kolorowe życie na to, które będzie teraz wieść. Eryk nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego babcia jest bardzo chora. 💔
Teraz dni chłopca wypełnione są babcinymi opowieściami o życiu i ziołach, na których zna się, jak nikt inny.
Co stanie się, gdy pewnego dnia pokój babci będzie pusty?
Jak chłopiec poradzi siebie z ogromną pustką po jej odejściu?

Jeśli nie mieliście okazji przeczytać tej książki to zdecydowanie Wam ją polecam!
To niezwykle ciepła, urocza i mądra opowieść.
Wywoła u Was uśmiech, ale na łzy również musicie się przygotować. To po prostu piękna opowieść o niezwykłej więzi, która trwa mimo wszystko. To opowieść o więzi, która daje siłę i ogromne pokłady wiary we własne możliwości.

Babcia malutka.
Eryk.
Historia niezwykłej więzi.

No, nie doczytałam. Jednak za wiekowy zabytek chyba jestem, żeby odnaleźć tu to "coś".
Ale hejtować nie będę, wszak nie jestem grupą docelową dla tej opowiastki.

Ale hejtować nie będę, wszak nie jestem grupą docelową dla tej opowiastki.

Oj tak! Ja też miałam Małą Babcię! Małe Babcie są superowe.
Piękna książka o ważnym temacie. O odchodzeniu, radzeniu sobie z żałobą, pewności siebie i zainteresowaniach. Mądra, ciepła, pachnąca letnim słońcem i ziołami.
Tak! Każde dziecko zasługuje na Babcię Malutką.

Oj tak! Ja też miałam Małą Babcię! Małe Babcie są superowe.
Tak! Każde dziecko zasługuje na Babcię Malutką.

Książki dla dzieci wywołują we mnie tyle emocji, że czasami trudno sobie z tym natłokiem poradzić. Tak było i tym razem.
Niezłe Ziółko wypożyczyłam z biblioteki, bo chce przeczytać wszystkie książki ilustrowane przez Emilię Dziubak, uwielbiam klimat jej prac.
O czym jest książka? O chłopcu, który nie do końca odnajduje się wśród rówieśników, ale za bardzo mu to też nie przeszkadza, bo ma swój świat, swoją świnkę morską i.. babcie, która jest dla niego źródłem nieskończenie interesujących historii i przygód z całego świata. Niezłe Ziółko jest smutna książką, bo jest o śmierci. O odchodzeniu ludzi, których wyjątkowo kochamy i podziwiamy. O smutku, niezrozumieniu i pustce. Ale też o tym, jak te pustkę zapełnić, jak pielęgnować pamięć ale jednocześnie zacząć się uśmiechać. Jak powoli wraca szczęście, i o tym jak zmarli nigdy tak naprawdę nas nie opuszczają, i zawsze nam pomagają. Piękna książka.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca